Biegowy - i udany - początek maja

Długi weekend majowy część naszych biegaczy poświęciła na aktywność, walcząc o medale w kilku lokalizacjach.

Autor: fot. Zakład Karny w Chełmie

Pierwszym startem, gdzie zameldowali się nasi biegacze był 5-kilometrowy Bieg Wokół Twierdzy Zamość. Grupę Chełm Biega reprezentował Józef Wójcik, który czasem 21 min 9 sek. zapewnił sobie 28. miejsce open, 26. wśród mężczyzn, szóste w M50 i czwarte wśród nauczycieli. Inny chełmianin Andrzej Jabłoński finiszował w 32 min 22 sek. (57. open, 48. wśród mężczyzn, ósmy w M50 i 12. wśród służb mundurowych), zaś Szczepan Martyna w 32 min 41 sek. (104. open, 72. wśród mężczyzn i 18. w M30). Swojego reprezentanta miała w Zamościu sekcja biegowa Ruchu Izbica. Andrzej Łoiński ukończył zmagania z czasem 18 min 22 sek., co dało mu dziesiąte miejsce open, dziesiąte wśród mężczyzn i trzecie w kat. M40.

Andrzej Łoiński wziął również udział w Biegu O Błękitną Wstęgę Wisły w Puławach, gdzie też odnotował sukces. Dzięki wynikowi 40 min 5 sek. uplasował się na ósmy miejscu open i trzecim w kat. wiekowej. Razem z nim w tym wyścigu startowała jego żona Monika, która także stanęła na trzeciej lokacie w swojej kat. wiekowej.

Dwóch reprezentantów Ruchu Izbica stawiło się ponadto na 5-kilometrowej trasie Biegu Konstytucji w Warszawie. Damian Antończak dotarł do mety w 18 min 17 sek. (81. open), a Marek Antończak w 19 min 47 sek. (225. open).

W pierwszą niedzielę mają odbyła się również 11. edycja biegu Wings for Life, wydarzenia organizowane w miastach na całym świecie, które tym razem zgromadziło blisko 266 tys. uczestników. Wśród nich znalazła się por. Elżbieta Rabczewska, kierownik działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Chełmie, która "uciekała od mety" goniącej zawodników w Poznaniu. Wings for Life to bieg charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na badania nad rdzeniem kręgowym - w sumie udało się uzbierać ponad 8 100 000 euro.