Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gm. Urszulin. Nowy przewodniczący, wiceprzewodniczący i fundusz sołecki

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji w gminie Urszulin wybrano nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady gminy. Powołano też komisje, a wójt gminy zarysował plan działań na przyszłość.
Gm. Urszulin. Nowy przewodniczący, wiceprzewodniczący i fundusz sołecki

Źródło: Adam Panasiuk/ Facebook

Nowym przewodniczącym został Andrzej Jung. Zagłosowało na niego 13 radnych, przeciwko był tylko jeden. Wybrano też wiceprzewodniczącego. Został nim Szymon Osieleniec, którego kandydaturę poparło jednomyślnie 14 samorządowców. Powołano także komisje rady gminy – rewizyjną; skarg wniosków i petycji; budżetu, finansów i gospodarowania mieniem oraz komisję rolnictwa, planowania przestrzennego, gospodarki komunalnej i spraw społecznych.

- Chciałem podziękować za dzień 7 kwietnia, wybory są świętem demokracji. Mieszkańcy chcą zmian i widzą je w mojej osobie, Przed nami bardzo trudny okres i wiele wyzwań. Myślę, że moje doświadczenie samorządowe wystarczy, aby tym wyzwaniom podołać, Stawiam na dialog, staram się rozmawiać ze wszystkim i tak widzę moją kadencję – mówił Adam Panasiuk, nowy wójt gminy Urszulin.

Podkreślił także, że gmina to wspólnota lokalna i ludzie. Dlatego należy pamiętać o służebności wobec nich, zarówno wójta, jak i rady gminy. Poza tym niezwykle ważne będzie zwiększenie udziału we władzy lokalnej społeczności i wyzwolenie inicjatywy społecznej. W przyszłym roku wójt zamierza przywrócić fundusz sołecki.

- Szczególnie ważne będą inwestycje, ale takie które służą mieszkańcom. Prace potrzebne są przy oczyszczalni i budynku szkoły. Dojdą do tego inwestycje drogowe – wyliczał.

W skład nowej Rady Gminy Urszulin weszli: Waldemar Abramczuk, Dorota Czajkowska, Małgorzata Dąbrowska, Stanisław Józefczuk, Andrzej Jung, Jerzy Kadela, Sławomir Małek, Szymon Osieleniec, Magdalena Proniuk, Konrad Szadkowski, Mariola Szysz, Mateusz Uzarek, Dariusz Warchał, Nikodem Wawrzycki, Monika Wiczuk.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama