Wysokie lokaty kolarskie w Tykocinie

Reprezentanci GKK Peleton Okszów mają za sobą kolejny wyścig z cyklu Maratonów Kresowych. Tym razem rywalizowali wśród malowniczych nadnarwiańskich krajobrazów Tykocina i jego okolic.

Autor: Maratony Kresowe

Na dystansie maratonu (53,9 km) rewelacyjnie spisał się Adam Mandziak, który został zwycięzcą swojej kategorii wiekowej, czyli M40, był również dziewiąty open. Piąty w M50 i 28. open był Krzysztof Grajczyk, a dziewiąty w M30 oraz 21. open Kamil Borowski. Z powodu kontuzji jednego z kolarzy, Peletonowi nie udało się zdobyć medalu w klasyfikacji drużynowej.

Na dystansie półmaratonu (32,8 km) przykład dobrej współpracy zaprezentowali Adam Rękas i Wiesław Wójtowicz, którzy cały wyścig jechali ramię w ramię, zdobywając kolejno trzecie miejsce w M20 i szóste open oraz pierwsze w M50 i siódme open. Na tej samej trasie Agata Szymańska uplasowała się na siódmej lokacie w K40 (dziesiąta open), zaś Jakub Cimek na dziewiątej w M20 (82. open).

Z kolei na dystansie fit (18,2 km) najlepiej poszło Mikołajowi Rękasowi, który był drugi w M15 i siódmy open. W tej samej kategorii wiekowej piąte miejsce zajął Oliwier Kryszczyszyn (16. open), a ósme Paweł Stasiuk (21. open).

Kolejne zawody Maratonów Kresowych, w których również wezmą udział kolarze GKK Peleton Okszów, rozegrają się 19 maja w Augustowie.