poniedziałek, 29 kwietnia 2024 14:24

Trzy punkty zdobyte w Nowym Targu

2:1 na korzyść Chełmianki zakończył się mecz wyjazdowy 22. kolejki, w którym biało-zieloni mierzyli się z Podhalem Nowy Targ. Zespół prowadzony przez Grzegorza Bonina musiał walczyć o punkty bez Bartłomieja Korbeckiego, który pauzował za kartki.

Autor: Chełmianka

Gospodarze kontrolowali spotkanie od początku, mimo że to przyjezdni jako pierwsi mieli okazję wyjść na prowadzenie. Piłkę po podaniu Pawła Perduna przejął Paweł Ofiara, jednak ten nie zdołał przekazać jej Krystianowi Mroczkowi znajdującego się pod bramką rywala, ponieważ ubiegł go Maciej Styrchula. Punktem zwrotnym meczu była 36. minuta, kiedy Paweł Perdun został sfaulowany w polu karnym przez Filipa Jakubowskiego, za co ten otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia dodatkowo podyktował "jedenastkę". Tej szansy nie zmarnował Adam Nowak i Chełmianka wyszła na prowadzenie. Wynik utrzymał się do przerwy, chociaż kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy pod naszą bramką zrobiło się gorąco. Mateusz Niedziałowski miał okazję do wyrównania, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Grzywczewskim.

Po zmianie stron oba składy nadal szukały okazji do oddania celnego strzału. Udało się to biało-zielonym w 72. minucie, kiedy kontrę skutecznie zakończył Mateusz Boczuliński. Wydawało się, że mecz jest już zamknięty, jednak cztery minuty później bramkę dla gospodarzy po strzale z krótkiego rogu dołożył Sergiej Rusjan. Zespół z Nowego Targu, mimo dalszych prób, nie zdołał już poprawić swojej sytuacji i musiał uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Grzegorza Bonina.