Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm. 20-lecie Alternatywy jak malowane!

Kwiaty, przemówienia, wzruszenia, mnóstwo kolorowych prac i jeszcze więcej gości, a nawet wiersz! Tak właśnie grupa twórcza "Alternatywa" świętowała jubileusz 20-lecia swojego istnienia.
Chełm. 20-lecie Alternatywy jak malowane!

Autor: Marta Marcy

Jak zauważył w swoim przemówieniu dyrektor Chełmskiego Domu Kultury, Bartłomiej Kazimierczak, w czasach, gdy wszystko pędzi i często trwa dosłownie chwilę, a sukcesy równie szybko się pojawiają, jak i znikają, te 20 lat ciągłej pracy grupy twórczej "Alternatywa" to naprawdę duże osiągnięcie i prawdziwy sukces. I tego właśnie gratulował wszystkim jej członkom oraz jej instruktorce i inicjatorce, Annie Szumerze. Ona z kolei dziękowała także rodzinom wszystkich członków "Alternatywy", bo jak podkreśliła, czas spędzony przez nich w pracowni bywa wygospodarowany kosztem domowych obowiązków czy chwil spędzonych z bliskimi.

A ci bliscy przybyli bardzo licznie we wtorek 12 grudnia na jubileuszową wystawę do ChDK-u, aby na żywo zobaczyć prace członków swojej rodziny oraz przyjaciół i wesprzeć ich w tak ważnej chwili. Na wernisażu nie zabrakło więc i familijnego akcentu niespodzianki – Marta, jedna z członkiń "Alternatywy" z okazji urodzin usłyszała "100 lat" i otrzymała prezent. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia z pewnością na długo zapamiętają ten miły wieczór. Podsumować go można fragmentem wiersza "Dwudziestolecie", który zaprezentowała na wernisażu Dorota Czerniakiewicz, dawna uczestniczka grupy:

Dwudziestolatki! Nie wiekiem, a stażem./ Taka rocznica stawia wymagania./ Alternatywa to spełnienie marzeń!/ Światłem, natchnieniem – nieodmiennie Ania!

Wystawę prac "Alternatywy" można oglądać w holu przy sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Ich autorami są: Małgorzata Kieruzalska, Robert Dżygało, Katarzyna Mielniczuk, Marzena Frydrych, Kacper Siemiankowski, Teresa Żebrowska, Andrzej Gnaś, Elżbieta Dziwisz, Marta Marek, Monika Furtak, Ewa Mikulska, Halina Wiśniewska, Jadwiga Buc, Dorota Gaj, Joanna Adametz oraz dodatkowo Andrzej Dyński, Agnieszka Spendel i Małgorzata Książek-Chadała.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama