Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Reklama MAREX

Krasnystaw. 14 drużyn wystartowało w grze miejskiej. Znamy zwycięzców

„Krasnystaw – miasto z historią” – pod taką nazwą w sobotę 25 listopada zorganizowano grę miejską, skierowaną do uczniów krasnostawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wzięły w niej udział w sumie 42 osoby.
Krasnystaw. 14 drużyn wystartowało w grze miejskiej. Znamy zwycięzców
W grze miejskiej wzięło udział w sumie 42 osoby, które utworzyły 14 drużyn

Źródło: Urząd Miasta Krasnystaw

Wydarzenie zainaugurowała odprawa, którą w siedzibie muzeum regionalnego przeprowadził prezes stowarzyszenia Krasnostawianie Marcin Wilkołazki. Przedstawił on regulamin zabawy i zasady przyznawania punktów poszczególnym drużynom. Z kolei dr Konrad Grochecki, archeolog i historyk z krasnostawskiego muzeum, wygłosił prelekcję. Uczestnicy uważnie jej wysłuchali, ponieważ zawierała odpowiedzi na wiele konkursowych pytań. W dalszej części rozwiązywali zadania w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, Centrum Integracji Społecznej i siedzibie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Zamkowej w Krasnymstawie. Miejsca te nie były przypadkowe, gdyż ściśle wiążą się z historią miasta i regionu. 

Dodatkowo brali udział w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: rzuty woreczkami do pojemników, rzuty piłką do ustawionych kręgli, strzały piłeczkami za pomocą specjalnego kija do oddalonej o kilka metrów bramki i podbijanie piłeczki do tenisa stołowego. Czekały ich także inne ciekawe zadania, wśród których znalazły się m.in.: odgadywanie znaczenia staropolskich słów i zaprojektowanie banknotu krasnostawskiego z elementami związanymi z miastem. Na ulicach miasta drużyny miały do wykonania różne zadania terenowe, m.in. musiały odnaleźć różne lokalizacje i zrobić im zdjęcia.

Ostatecznie z licznymi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Adam Alsleben, Jakub Kulik i Krzysztof Samsonowicz. Drugie miejsce zajęli: Julia Dudkiewicz, Michalina Mazurkierwicz i Hubert Mazurkiewicz, zaś trzecie - ekipa, w której wystąpili: Daria Cebrat, Karolina Magier i Maja Pieczykolan.

W organizację i przeprowadzenie gry „Krasnystaw – miasto z historią” zaangażowani byli przedstawiciele: stowarzyszenia Krasnostawianie, Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw Wrota Roztocza”, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie i wolontariusze.

Gra jest częścią zadania „Odkrywamy tajemnice Krasnegostawu”, które realizowane jest ze środków budżetu obywatelskiego. Innymi działaniami przeprowadzonymi w ramach tego przedsięwzięcia były między innymi konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z krasnostawskich szkół i nagranie materiału do młodzieżowego wideoprzewodnika po Krasnymstawie, którego premiera odbędzie się w grudniu.

ZOBACZ TAKŻE GALERIĘ Z TURNIEJU (PONIŻEJ)

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama