Medale w Płoskiem. Sukcesy karateków Satori i Kanku

Bardzo dobry występ zanotowali reprezentanci Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, jak i Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie, podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Zamość, który odbył się w Płoskiem. W zawodach, których organizatorem był Zamojski Klub Karate Kyokushin, wzięło udział ponad 300 osób. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec (6 dan).

Karatecy chełmskiej Satori wrócili z turnieju z 13 pucharami. W kata srebro wywalczył Adam Wójtowicz, a brąz Bartosz Pachuta. Z kolei w kumite na najwyższym stopniu podium stawali: Rozalia Bielak, Bartosz Pachuta, Mateusz Hurko i Karol Grabowski, na drugim: Lena Pilipczuk, Adam Wójtowicz i Marcel Grabowski, a na trzecim: Davyd Babiak, Dawid Wurszt, Seweryn Niedziałkowski i Michał Łatka.

- Ten i pozostałe turnieje, w których braliśmy udział, potwierdzają bardzo dobrą dyspozycję naszych zawodników, z których jesteśmy bardzo dumni. Udowadniają nam w ten sposób, że mają serce do walki i chęć dążenia do wyznaczonego przez siebie celu – mówi sensei Bartłomiej Zakrzewski, prezes Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori.

Z kolei reprezentanci Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie, trenowani przez sensei Waldemara i Krzysztofa Koziołów, stawali na podium czterokrotnie. Jevhenii Kovalchuk zajął drugie miejsce wśród młodzików w kategorii do 55 kg, Miroslav Kovalchuk, również młodzik, był natomiast trzeci w kat. do 40 kg, z kolei Davyd Kovalchuk stanął na najniższym stopniu podium jako kadet młodszy w kat. do 25 kg. Czwarty medal do dorobku chełmskiego Kanku dołożyła Maja Gorzała, która zdobyła srebro w rywalizacji młodziczek w kat. do 40 kg.