Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Stachniuk Optyk

„Hiena” i „Znicz”. Policjanci masowo wychodzą i wyjeżdżają na ulice. Łatwo o mandat

Już dziś (piątek 27 października) ruszają dwie policyjne akcje związane ze Wszystkimi Świętymi. Oznacza to więcej policjantów na drogach i ulicach. Chodzi nie tylko o kierowców.
policjant przy aucie

Autor: Policja

„Do zadań policjantów pełniących w tym czasie służbę będzie należało zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem” – informuje Komenda Główna Policji.

Om ogłasza wzmożone działania w najbliższych dniach. Wszystko to jest oczywiście związane z nadchodzącymi Wszystkimi Świętymi.

Akcja „Znicz”

Już od piątku 27 października policjanci podejmą wzmożone działania. Chociaż 1 listopada wypada dopiero w środę, to więcej ludzi wokół cmentarzy będzie już w weekend. Wiele miast już wtedy zmienia organizację ruchu wokół nekropolii.

„Policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt. Będą także reagować na wykroczenia, w szczególności te, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych, m.in. na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą również uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych” – wylicza policja.

Patrole będą zwracały uwagę nie tylko na kierowców, ale także na pieszych. Trzeba pamiętać o osobach odwiedzające wiejskie cmentarze, a właściwie to one muszą pamiętać o tym, że po zmroku w terenie niezabudowanym obowiązkowe jest noszenie odblasków.

„Z uwagi na utrudnienia, które mogą występować w tym okresie w ruchu drogowym zalecamy korzystanie z transportu publicznego. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością” – radzi policja.

I uczula kierowców tirów: „Przypominamy, że w dniach: 31 października w godz. 18-22 i 1 listopada w godz. 8-22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu”.

Akcja „Hiena”

Nazwa akcji nawiązuje do hieny cmentarnej, czyli złodzieja okradającego groby. Dlatego w okolice cmentarzy zostaną skierowane patrole policyjne i straży miejskiej.

Ci ostatni radzą, żeby zostawiając samochód na parkingu przed cmentarzem zabrać z niego wartościowe przedmioty. Doradzają także, żeby – odwiedzając groby – pilnować torebek i portfeli. W tłoku łatwo stać się ofiarą kieszonkowców.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama