Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Reklama MAREX

Pościg za członkiem komisji wyborczej. Za co odpowie mężczyzna?

Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz znajdowanie się po alkoholu i podejmowanie w tym stanie czynności zawodowych lub służbowych – w kierunku jednego artykułu z Kodeksu Karnego i dwóch z Kodeksu Wykroczeń prowadzone są czynności w sprawie wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w jednej z parczewskich gmin.
Pościg za członkiem komisji wyborczej. Za co odpowie mężczyzna?
W kierunku 3 artykułów prowadzone są czynności w sprawie wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w jednej z parczewskich gmin

Autor: poglądowe/pixabay.com

Przypomnijmy, 15 października o godz. 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Koczergi kierujący samochodem marki Suzuki może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Policjanci niezwłocznie pojechali w ten rejon. Na miejscu zauważyli opisywany pojazd i postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać – informuje p.o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Parczewie sierż.szt. Anna Borowik. Policjanci ruszyli za nim w pościg. – Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. 50-latek oświadczył, że jest członkiem Komisji Wyborczej w Siemieniu i przyjechał do domu na przerwę. Ponadto mężczyzna dodał, że spożywał tego dnia alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,3 promila alkoholu – dodaje policjantka.

Czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Parczewie. – Prowadzone są czynności w kierunku art. 178b k.k. oraz art. 87 par. 1 k.w. a także art. 70 par. 2 k.w. – wyjaśnia sierż.szt. Anna Borowik.

art.178b k.k.: „Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego”; Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

87 par. 1 k.w.: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

70 par. 2 k.w.: „Wykonywanie czynności przez osobę do tego niezdolną”, przewidziano czyn zabroniony polegający na podejmowaniu czynności zawodowych lub służbowych przez osobę, która wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości, znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji bądź środka, czyn ten podlega karze aresztu albo grzywny.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama