We wtorek (12 września) po południu oficer dyżurny krasnostawskiej komendy policji został poinformowany o wypadku w Mościskach-Kolonii. Według wstępnych ustaleń 48-letni mieszkaniec gminy Rudnik wykonywał prace polowe ciągnikiem z podczepioną prasą.
- W wyniku niezachowania ostrożności mężczyzna doznał poważnego urazu ręki. Na miejsce wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala w Lublinie. Mundurowi wyjaśnią teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia - informuje starsza sierżant Anna Chuszcza, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności podczas prac polowych. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie.
- Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia - przestrzega rzeczniczka krasnostawskich policjantów.
Czytaj także:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)


![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze