Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Szpiegowska zagrywka na drodze. Pod podwoziem fiata skrzynka z kolcami

Za dużo filmów o Jamesie Bondzie i za dużo razy w kinie na „Mission: Impossible”. Tak można pomyśleć o kierowcy, który w samochodzie miał skrzynkę z kolcami na wypadek pościgu.
Szpiegowska zagrywka na drodze. Pod podwoziem fiata skrzynka z kolcami

Autor: Policja

Kto nie zna z kina takich numerów? Kiedy agent specjalny, szpieg jest ścigany przez złoczyńców naciska na kokpicie odpowiedni przycisk, a spod spodu jego samochodu rozsypują się kolce. Auta przeciwników na nie najeżdżają i z miejsca zostają unieruchomione.

Takie rzeczy tylko w kinie? Nie, okazuje się, że ktoś w Polsce wdrożył taki pomysł w życie.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działali razem z kolegami z Legnicy. Podczas takiej akcji zatrzymali dostawczego Fiata Ducato. Właśnie tym autem miały być przewożone przemycane przez granicę papierosy. 

Akcja została przeprowadzona na autostradzie A4. Wybrano moment, w którym 43-letni kierowca musiał zwolnić z powodu korka na trasie.

Szybko się okazało, że policyjny trop był słuszny. W ładowni ducato znajdowało się 1,2 miliona sztuk nielegalnych papierosów. Było tam też kilka zestawów różnych tablic rejestracyjnych. Takie wrażenie jest zarezerwowane dla innego szpiegowskiego gadżetu.

Kiedy policjanci zaczęli się przyglądać dostawczakowi odkryli, że pod podwoziem znajdują się trzy skrzynki z kolcami.

- W sytuacji, gdy mężczyzna byłby zmuszony uciekać przed stróżami prawa, naciskając przycisk mógł rozsypać ostre kolce na jezdni, unieruchamiając tym samym pojazdy uczestniczące w pościgu. Na szczęście podczas profesjonalnie i skutecznie przeprowadzonego przez mundurowych zatrzymania, 43-latek nie miał czasu ani okazji skorzystać z przygotowanego urządzenia – podaje policja.

43-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama