Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 31 października 2024 23:58
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Mieszkańcy powiatu włodawskiego mają darmowe porady prawne

Powiat włodawski prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, poradnictwo obywatelskie i mediacje. Nie wszyscy jednak mogą z tego skorzystać...
  • Źródło: Super Tydzień Chełmski
Mieszkańcy powiatu włodawskiego mają darmowe porady prawne
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powiatu włodawskiego, w ramach którego prowadzi: nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje

Źródło: Zdjęcie poglądowe / Pixabay

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w radzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi. Pomoc prawna realizowana jest dzięki wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

- Zainteresowanie jest duże. Codziennie do Starostwa Powiatowego we Włodawie przychodzi po pomoc po kilka osób. We wtorki, środy i czwartki są dyżury w punktach w Hańsku, Hannie i w Woli Uhruskiej prowadzone przez Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. W pierwszym kwartale tego roku mieliśmy już 145 klientów punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Najwięcej porad dotyczyło prawa rodzinnego, cywilnego i karnego. Z usługi korzystają częściej kobiety niż mężczyźni. Są to osoby w wieku 35-45 lat oraz 65-75 lat. Najczęściej to osoby z wykształceniem średnim zawodowym oraz zasadniczym zawodowym - mówi Marcin Witkowski, koordynator pomocy prawnej w powiecie włodawskim. 

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy, stowarzyszenie prowadzi także edukację prawną społeczeństwa. Z nieodpłatnej pomocy skorzystać może każda osoba, po złożeniu oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. 

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, warunkiem skorzystania z pomocy jest dodatkowe oświadczenie, że w ciągu ostatniego roku pracodawca nie zatrudniał osób i nie korzystał z zaświadczenia pomocy de minimis.

Obowiązuje rejestracja tradycyjna i elektroniczna na porady za pośrednictwem urzędu starostwa lub miasta na prawach powiatu. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: chełmianinTreść komentarza: a prezydent mówi że wszystko jest w porządkuData dodania komentarza: 31.10.2024, 12:43Źródło komentarza: Chełm. Kontrowersje wokół oznakowania na cmentarzu komunalnymAutor komentarza: dyletanciTreść komentarza: Ławeczka z postacią Idy nie jest pomnikiem, a skwer nie jest skwerem Idy Heandel!!!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:36Źródło komentarza: Chełm. Nowy statut, stara awantura, czyli kontrowersji wokół muzeum ciąg dalszy...Autor komentarza: propagandaTreść komentarza: Co tu obiecywać, przecież wiadomo, że w 2027 r. Natalia Jędruszczak nie będzie dyrektorem muzeum - tego, czy tamtego.Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:34Źródło komentarza: Chełm. Nowy statut, stara awantura, czyli kontrowersji wokół muzeum ciąg dalszy...Autor komentarza: LeokadiaTreść komentarza: Przecież od początku było wiadome, że nic z tego nie będzie! Tak jak z młynem Michalenki!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 07:13Źródło komentarza: Chełm. Nowy statut, stara awantura, czyli kontrowersji wokół muzeum ciąg dalszy...Autor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Tak się kończą megalomańskie pomysły na coś o czym nie ma się bladego pojęcia, panie Prezydencie. Łapanie a właściwie próby łapania jednocześnie kilku srok za ogony, nigdy nie kończy się dobrze.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 20:33Źródło komentarza: Chełm. Nowy statut, stara awantura, czyli kontrowersji wokół muzeum ciąg dalszy...
Reklama
Reklama
Reklama