Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama baner reklamowy

Chełm. Wyjdźmy w teren z Muzeum Ziemi Chełmskiej

W sobotę (24 czerwca) odbędą się kolejne warsztaty organizowane przez Muzeum Ziemi Chełmskiej. Tym razem zgłębiony zostanie temat fotografii przyrodniczej.
Chełm. Wyjdźmy w teren z Muzeum Ziemi Chełmskiej

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza zaprasza na warsztaty realizowane w ramach zadania pn. „Wyjdźmy w teren! Zwierzęta w pięciu odsłonach: entomologia, ornitologia, fotografia i film przyrodniczy, edukacja ekologiczna. Część II”.

Już w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty z fotografii przyrodniczej. Początek o godz. 12:00 przy Muzeum (ul. Lubelska 75, wejście do parku).

Prowadzącym warsztaty będzie Rafał Siek, profesjonalny fotograf, autor zdjęć najrzadszych gatunków zwierząt występujących w Polsce.

-  Jestem fotografem prehistorycznym, który zna pierwotne znaczenie słów wywoływacz i utrwalacz. W latach 2005 – 2010 współpracowałem z firmą KRUK Artur Tabor jako operator kamery – „coś tam razem rzeźbiliśmy”. Jestem członkiem-założycielem stowarzyszenia EUROKRESY oraz członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego. Od 1995 roku posiadam uprawnienia do fotografowania i filmowania najrzadszych gatunków zwierząt występujących w Polsce oraz do wstępu na teren rezerwatów przyrody i stref ochronnych - pisze o sobie fotograf (www.sztukanatury.pl)

Podczas warsztatów zostaną omówione takie zagadnienia jak: sprzęt fotograficzny i techniki fotografowania w fotografii przyrodniczej, kompozycja, kadr, perspektywa, głębia ostrości, kolor, światło, zdjęcia nocne, szum i zakres tonalny, własna technika twórcza w fotografii dzikiej przyrody, czy logistyka i budowa ukryć. Będzie to również lekcja cierpliwości i pokory.

Przewidywany czas trwania warsztatów to ok. 3 godziny. Udział w warsztatach bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, a zapisy na adres mailowy: [email protected]

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DamianTreść komentarza: Dobry satyryczny komentarz :)Data dodania komentarza: 29.01.2026, 14:36Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Baza ochotników przejdzie lifting. Gmina chce wyremontować plac przy jednostceAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Oby tylko od niej nie spłonęła.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:26Źródło komentarza: Koniec z „Dobrym posiłkiem w szpitalach”. Powrót do przeszłościAutor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama