Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama baner reklamowy

Gm. Krasnystaw. Nasze gospodynie bawią się w teatr od 10 lat [ZDJĘCIA]

"Babskie intrygi" to tytuł najnowszego spektaklu Żeńskiej Grupy Teatralnej w Bzitem, która obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Premiera odbyła się 10 czerwca podczas reaktywowanej po dwóch latach przerwy Konferencji Kobiet.
Gm. Krasnystaw. Nasze gospodynie bawią się w teatr od 10 lat [ZDJĘCIA]

Źródło: GCK Siennica Nadolna

Przed publicznością wystąpiły: Leokadia Czwórnóg, Anita Sokół, Jadwiga Hawryluk, Lucyna Falenta, Monika Szuran, Małgorzata Górna, Krystyna Kasprzak, Alina Pypa, Teresa Tyczyńska, Lucyna Wiórko i Alfreda Zakrzewska. Scenariuszem i reżyserią zajął się Sławomir Franc, który wygłosił również okolicznościową prelekcję o działaności jubilatek. Wysłuchały jej członkinie kilkunastu kół gospodyń z gminy Krasnystaw, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także zaproszeni goście.

- Z okazji zbliżającego się jubileuszu chciałyśmy wystawić coś nowego, czego jeszcze nie grałyśmy. Ja i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska szukałyśmy pomysłu i osoby, która mogłaby nam w tym pomóc i którą okazał się właśnie Sławomir Franc. Intensywnie przygotowywać się do premiery, nawet kilka razy w tygodniu, zaczęłyśmy trzy miesiące temu. Najpierw były próby czytane, potem ćwiczyłyśmy na scenie. „Babskie intrygi” mają lekką i komediową tematykę. Prześmiewczo i z przymrużeniem oka poruszamy sprawy z życia wzięte. W najbliższym czasie na pewno zechcemy wystąpić jeszcze raz przed naszymi mieszkańcami, którzy są ciekawi i już dopytują o termin przedstawienia, a także w GCK-u - mówi Anita Sokół, sołtyska Bzitego.

Z okazji jubileuszu członkinie Żeńskiej Grupy Teatralnej działającej przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bzitem odebrały Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego. Dekadę temu zadebiutowała „Wiejską edukacją seksualną. Hucpą w sześciu odsłonach" na podstawie scenariusza Zbigniewa Dmitrocy i w reżyserii Andrzeja Woźniaka. Trzy lata później powstał drugi spektakl pt. "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" na podstawie sztuki Izabeli Degórskiej.

Po takim samym czasie premierę z okazji 600-lecia ich miejscowości zagrały w przedstawieniu "Jak do drzewiej bywało", napisanym i wyreżyserowanym przez Andrzeja Woźniaka. Trzy lata temu gospodynie wystawiły „Herody”, a rok później było przedstawienie "Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia" w reżyserii Izy Gawęckiej.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama