W niedzielę, 4 czerwca, po nabożeństwie Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie oficjalnie pożegnał pastora Henryka Skrzypkowskiego, który po wielu latach kończy swoją posługę w Chełmie. W uroczystości padły słowa podziękowań za wieloletnie działania dla pastora oraz jego małżonki.
- Z całego serca pragnę podziękować za Państwa aktywne zaangażowanie w życie miasta na wielu płaszczyznach. Cieszę się, że chełmski samorząd miał w Państwu tak oddanego i godnego zaufania partnera. To niezwykle budujące - powiedziała sekretarz miasta Renata Ciepłowicz.
Henryk Skrzypkowski był pastorem zboru w Chełmie, a w także w latach 2013-2021 reprezentował Okręg Lubelski w Prezydium Rady Kościoła, będąc również zastępcą przewodniczącego Rady Kościoła pastora Mateusza Wicharego. W kadencji 2021–2025 został ponownie członkiem Prezydium Rady Kościoła. Chełmski pastor zasiada także w Radzie Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie.
W 2014 wraz z żoną Bogumiłą został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
Czytaj także:


![O krok od tragedii w Ostrzycy. Dach runął pod ciężarem śniegu [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-o-krok-od-tragedii-w-ostrzycy-dach-runal-pod-ciezarem-sniegu-zdjecia-1769701919.jpg)

![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)





![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze