Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama reklama Iwona Szłapak

Chełm. Dajmy szansę, by Julka stała się Julią

Pani Kamila i jej mąż od roku walczą o życie swojej 12-letniej córki. Rodzina mieszkająca na co dzień w Chełmie, w dniu 11 urodzin Julki otrzymała straszną diagnozę - białaczka.
Chełm. Dajmy szansę, by Julka stała się Julią

Julia urodziła się z zespołem Downa. Niejeden dorosły zazdrości jej siły, waleczności i hartu ducha. Jest małą wojowniczką. Wielu powie: z zespołem Downa da się żyć. Owszem, da się, ale nie da się żyć z ostrą białaczką limfoblastyczną.

- Ironia straszliwego losu polega na tym, że o powalającym nas, rodziców, werdykcie dowiedzieliśmy się właśnie w dniu jedenastych urodzin Julki. Ten dzień jest dla każdego bardzo ważny. W końcu wtedy pojawiamy się na świecie, gdzie czeka nas coś istotnego do zrobienia. A dla nas jej dzień urodzin jest (i pewnie będzie już na zawsze) dniem prawdziwego, siarczystego policzka, który wymierzył nam surowy, nieprzekupny i nie zważający na nic los - mówi pani Kamila, mama Julii.

Rodzice Julki przyznają, że mają tylko jedno, jedyne wyjście - walczyć do upadłego o swoją córkę. Robią, co tylko w ich mocy, by jej pomóc, zapewnić najlepsze i najbardziej sterylne warunki, gdyż w czasie chemioterapii traci odporność. Codziennie podejmują dramatyczne wyzwania finansowe, takie jak: leki dla Julki, dojazdy do szpitala czy konieczny do przeprowadzenia remont mieszkania, by zapewnić córce sterylne warunki.

- Leczymy Julię w Lublinie. Mieszkamy w Chełmie. Każda wizyta w szpitalu to prawdziwa wyprawa. Niby niedaleko, ale dla chorego dziecka to taka wędrówka jak spacer w pantoflach zsuwających się z nóg na sam Księżyc. Każde czekanie na informację lekarzy to męka, jakiej nie da się opisać. Każda nowa wiadomość albo rzuca nas na kolana, albo dodaje skrzydeł i budzi nadludzką siłę, by walczyć dalej. I tak wygląda nasza codzienność już od 13 maja 2022 roku - dodaje matka dziewczynki.

Rodzina Julki założyła zrzutkę na cel leczenia dziecka (link TUTAJ.)

- Wraz z Julią dziękujemy wszystkim obecnym i przyszłym darczyńcom. Wielu z Was nawet nie wie, jak wiele znaczy dla nas każda, nawet najmniejsza pomoc. Każda złotówka zbliża nas do osiągnięcia upragnionego celu. Z góry i z całego serca Wam dziękujemy! - przekazuje Pani Kamila.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama