Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dołącz do Szlachetnej Paczki

Trwają przygotowania do finału Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Pomoc otrzymają również potrzebujące rodziny z Chełma i powiatu chełmskiego. Finał akcji odbędzie się 9 i 10 grudnia. Prawie 20 rodzin czeka jeszcze na darczyńców.
Dołącz do Szlachetnej Paczki

Od 18 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej mądrą pomoc.

- Przekazując rodzinie paczkę, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami. Naszym celem jest to, by paczka była impulsem do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji. Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, które zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny – informuje Bożena Szukało, lider Szlachetnej paczki na terenie Chełma i powiatu chełmskiego.

W Chełmie w tegorocznej akcji uczestniczy 17 wolontariuszy, którzy odwiedzili 55 rodzin, z czego do projektu zakwalifikowano 46.

- Połowa naszych podopiecznych już została wybrana przez darczyńców – dodaje pani Bożena.

Paczki trafią do rodzin 9 i 10 grudnia. W tych dniach należy je dostarczyć do magazynu Szlachetnej Paczki, który mieści się w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, ul. Reformacka 13.

Aby zostać darczyńcą, trzeba wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać okolicę, w której chce się pomagać oraz rodzinę. Do przygotowania paczki możesz zaprosić rodzinę lub znajomych. Wolontariusz – opiekun wybranej rodziny skontaktuje się w sprawie szczegółów. Paczkę trzeba przekazać do magazynu, a rodzinie dostarczą ją wolontariusze.

– Nie prowadzimy zbiórki pieniędzy, żywności, zabawek itp. przed finałem. Paczkę dla rodziny przygotowuje darczyńca, który zgłosił się przez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i skontaktował się z wolontariuszem - opiekunem rodziny. Jeżeli chcecie Państwo pomóc i dostarczyć dodatkowo jakąś pomoc, to tylko i wyłącznie w czasie finału 9 i 10 grudnia do magazynu Szlachetnej Paczki w ZSGiH – zaznacza liderka Szlachetnej Paczki.

Ponadto na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl znajduje się baza z historiami dzieci, które są podopiecznymi Akademii Przyszłości. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje indeks, umożliwiając udział w Akademii i wspierając je w drodze i walce o marzenia.


Podobne artykuły:

Pomagamy przetrwać zimę


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama