Pomagamy przetrwać zimę

  • 28.11.2017, 11:01 (aktualizacja 28.11.2017, 11:04)
  • AN
Pomagamy przetrwać zimę
W weekend odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której patronujemy. Jak mówią wolontariusze, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Chełma.

- Podczas mojego zaledwie dwugodzinnego dyżuru, udało się wypełnić po brzegi dwa duże kosze zakupowe - cieszy się jeden z wolontariuszy. - Ludzie podchodzili do nas z wielką życzliwością, chętnie wrzucali produkty i dopytywali o szczegóły akcji.

Ogólnopolska zbiórka pod hasłem "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" organizowana jest w tym roku już po raz 25. Chełmski sztab przedsięwzięcia znajduje się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

- Dziękuję wszystkim, którzy wrzucili coś do naszych koszy i wsparli akcję. Dzięki Wam nasz trud nie pójdzie na marne. Mam nadzieję, że uda się pomóc jak największej grupie potrzebujących - podsumowuje Artur Juszczak z MOPR.

Warto dodać, że podczas tej akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa, środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki, wolontariusze nie zbierają pieniędzy. Pomoc trafia dla najbiedniejszych, nie tylko dzieci.

Pomysł zorganizowania akcji zrodził się po spotkaniu dziennikarki Ewy Dados z małym dziesięcioletnim chłopcem, słuchaczem dobranocki, którą prowadziła w radiu.


Podobne artykuły:

Dołącz do Szlachetnej Paczki

AN

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe