Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm. Czeki na strzelnice i wizyta wiceministra w Dubience [ZDJĘCIA]

4 kwietnia samorządowcy z Chełma, a także powiatów: chełmskiego i włodawskiego odebrali w biurze poselskim Anny Dąbrowskiej-Banaszek promesy na budowę strzelnic wirtualnych. Symboliczne czeki przywiózł wiceministrer obrony narodowej Marcin Ociepa.

- W Chełmie mogę powiedzieć z wielką radością, że cieszymy się z rekordowej liczby wniosków na budowę strzelnic. Ze 125 w całym kraju Lubelszczyzna ma pozytywnie rozpatrzonych aż 19. Za miesiąc ogłosimy kolejny nabór. Zachęcamy do aplikowania o dofinansowanie, które może wynieść do 80 procent wartości zadań. Wnioski są proste, a Ministerstwo Obrony Narodowej jest elastyczne w ich ocenie. Muszą być jedynie złożone w terminie i bez uchybień formalnych - mówił wiceminister Marcin Ociepa.

Samorządowcy rozmawiali z przedstawicielem resortu obrony o pomocy uchodźcom z Ukrainy, problemach z odprawami ciężarówek na przejściu granicznym w Dorohusku i rolniczych protestach w regionie.

Podczas całodniowej wizyty w regionie Ociepa odwiedził między innymi Liceum Ogólnokształcące im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Dubience. Wieczorem wziął udział w otwartym spotkaniu z mieszkańcami miasta Chełm i okolic w Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: staryTreść komentarza: 10-latek nie bardzo wie, o co chodzi z tą komunią (większość dorosłych, łącznie z plebanami też nie wie), to nich przynajmniej zapamieta i kojarzy ten event z prezentami i byciem w centrum uwagiData dodania komentarza: 21.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: cyklistaTreść komentarza: Precz z rowerami! Rowery na złom!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 13:54Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: ścieżki roweroweTreść komentarza: w krasnymstawie urzędnicy wpadli na genialny pomysł by wykazać się,że budują ścieżki rowerowe.Po prostu zabrali pieszym połowę chodnika ,postawili jakiś znak i gotowe!!Taka łatwizna prowadzi do kolizji i zagrożenia życia lub zdrowia pieszych!!!!!!gratulacje dla ,,oszczędnych i cwanych urzędników!!!!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:22Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: LeokadiaTreść komentarza: A posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek jest po której stronie?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 08:23Źródło komentarza: Betonowa inwestycja czy niezbędny rozwój? Spór o włodawskie centrum przesiadkoweAutor komentarza: blondynka kolejnaTreść komentarza: W czerwcu tego roku!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 07:01Źródło komentarza: Budowa ulicy Bojarskiego w Krasnymstawie wciąż na papierze. Skąd te opóźnienia? - pyta radny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama