Fighterzy z medalami. Kickboxerzy Skorpiona gotowi na kolejne walki

Trzy brązowe krążki wywalczyli zawodnicy sekcji Skorpion MKS Mechanik Włodawa w Ogólnopolskim Turnieju Kickboxingu Piaseczno Open. Uczestniczyło w nich 350 osób. Dla podopiecznych Małgorzaty Chomy i Sylwestra Protasa był to pierwszy tegoroczny start, a jednocześnie świetne przetarcie przed kolejnymi zmaganiami.

W silnej obsadzonej kategorii kadetów do 63 kg zadebiutowali Jakub Sobczuk i pochodzący z Chełma Kornel Czajkowski. Jakub już w pierwszym pojedynku trafił na późniejszego zwycięzcę turnieju i został ostatecznie sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Z kolei Kornel stoczył pięć walk i zdobył dwa brązowe medale. Zmagał się w formule przerywanej i ciągłej, wygrywając starcia eliminacyjne, a w półfinale, uległ zawodnikowi z Ukrainy, przegrywając 1:2.

Debiut w oficjalnym turnieju zaliczyła również Aleksandra Dziwulska, która w walkach point fighting dobrze się spisała mimo przegranej pierwszej walki i zakończyła turniej na piątym miejscu. Igor Baldassara  stoczył natomiast świetny pojedynek eliminacyjny, w którym dominował, w pewnym momencie doprowadzając nawet do liczenia rywala. W końcówce zabrakło mu sił i ostatecznie przegrał 1:2.

W kategorii dzieci udany występ ma za sobą 8-letnia Bianka Kaczmarek, która wygrała eliminacje w walkach soft-contact, a w finałach udało jej się zdobyć brązowy medal. Włodawski klub reprezentował też 10-letni Paweł Zieliński, który zwyciężył pierwszą walkę, ale w drugiej uległ przeciwnikowi, zajmując finalnie czwarte miejsce.

Czytaj również: Powiatowe Zawody Strzeleckie w Dorohusku