Nasi walczyli w stolicy. Kolejne medale chełmskich karateków

312 karateków z 44 dojo zrzeszonych w Polskim Związku Karate zgromadziło się na matach Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie, rywalizując w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin. W tej licznej obsadzie nie zabrakło reprezentantów Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori i Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie.

W drużynie Satori najlepiej wypadł Fabian Nafalski, zdobywając złoty medal w kata i tym samym sięgając po tytuł mistrzowski. Dołożył do tego jeszcze brązowy krążek w kategorii kumite. Poza podium w kata, na czwartych lokatach uplasowali się: Oliwia Urbańska i Dawid Wurszt, natomiast na piątym Lena Pilipczuk.

- Jest to również bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że w każdej z kategorii startowało ponad 20 zawodników. Pozostałym uczestnikom, pomimo bardzo dobrych walk i dobrego wykonania układu kata, zabrakło odrobiny szczęścia, aby dostać się do strefy medalowej - informuje sensei Bartłomiej Zakrzewski, prezes Satori.

Z kolei Klub Karate Kyokushin Kanku w Chełmie reprezentowało w Warszawie dwoje zawodników. Startującej w kategorii młodzików. Esterze Szopie nie udało się wygrać walki i zakwalifikować do pojedynków o medale. Marcel Rojek wygrał natomiast swoją walkę i w kategorii wagowej +60 kg zdobył brązowy krążek.