Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chojno Nowe. Cysterna z niebezpiecznym materiałem zatrzymana. Przewoźnik i kierowca mają kłopoty...

Cysternę z gazem zatrzymali 6 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie na drodze krajowej nr 12 w Chojnie Nowym.
WITD w Lublinie

W trakcie kontroli stwierdzili, że materiał niebezpieczny - 31 tys. litrów gazu propan-butan - przewożony jest w niewłaściwej, nieodpowiedniej do tego ładunku cysternie. 

Jak się okazało, miała minimalne ciśnienie próbne 18 barów, a zgodnie z obowiązującymi normami wymagana była cysterna o minimalnym ciśnieniu 23 bary. Stwierdzono również inne naruszenia, tj. nieprawidłowe oznakowanie pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne oraz niewyposażenie kierowcy w instrukcje bezpieczeństwa. Na przewoźnika nałożono sankcje w wysokości 8300 zł, a na kierowcę mandat karny w kwocie 200 zł.

Pojazd skierowano na wyznaczony parking strzeżony, do czasu przeładunku do właściwej cysterny i opłacenia kaucji.

Czytaj też:

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Jeszcze na lubelskiej pomiędzy jednostką, a parkiem wodnym. Zebry nie ma tam od ponad roku!Data dodania komentarza: 19.01.2026, 22:04Źródło komentarza: Chełm. Miasto zapowiada przegląd oznakowania przejśćAutor komentarza: obrzydliweTreść komentarza: Nie doczekacie się Państwo żadnej rzetelnej odpowiedzi , bo to dzieje się na zasadzie - talibowie wszystkich stanów łączcie się.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 20:46Źródło komentarza: Zmiany w MOSiR w Chełmie. Wokół kadrowej roszady więcej pytań niż odpowiedziAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Bawcie się, bawcie. Jak niewiele maluczkim potrzeba.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 15:59Źródło komentarza: Chełm znów świeci przykładem. Miasto liderem województwa w akcji „Świeć się z Energą”Autor komentarza: evoTreść komentarza: Aleś ty mądry miejscowy! Myśl tak dalej, to przegracie najbliższe wybory!Data dodania komentarza: 19.01.2026, 15:03Źródło komentarza: Czy bociany w Krasnymstawie mają mniej pracy? Demografia 2025Autor komentarza: adamTreść komentarza: A co tam przeglądać .oświetlić w nocy lepiej lampami ulicznymi przejscia bo piesi są niewidoczni na przejsciach i wydłużyć swiecenie ulicznych lamp o jakieś 15 minut bo po wyłczeniu porannym swiateł również piesi są niewidoczniData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:58Źródło komentarza: Chełm. Miasto zapowiada przegląd oznakowania przejść
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama