Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Pracowity początek marca wśród tenisistów stołowych

Kilka udanych występów turniejowych mają za sobą tenisiści stołowi z trzech naszych klubów. Zawodnicy Ogniwa Chełm, SMS-u Włodawa oraz Żaczka Fajsławice tym samym aktywnie spędzają przerwę w rozgrywkach ligowych.

Bardzo owocny start zaliczyli reprezentanci Ogniwa Chełm, którzy z Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodzików Młodszych przywieźli tytuły mistrzowskie. Najlepszą dyspozycję pokazała Wiktoria Piasecka, która indywidualnie zajęła pierwsze miejsce, w finale pokonując 3:1 Hannę Sagan z Lewartu Lubartów. Kolejne złoto udało jej się wywalczyć wspólnie z Jonatanem Piaseckim w grze mieszanej, ogrywając 3:2 klubowego kolegę Szymona Mroza grającego z Hanną Sagan. Wiktora zajęła jeszcze trzecie miejsce w grze podwójnej dziewcząt, w której walczyła ramię w ramię z Antoniną Borzęcką z Dystansu Niedźwiada. Następne złoto w grze podwójnej dołożyli Szymon Mróz i Jonatan Piasecki, którzy w finale pokonali 3:2 Jakuba Gozdala (Dystans Niedźwiada) i Filipa Stępnickiego (Dynamo Gózd). Szymonowi niewiele zabrakło do złota w grze pojedynczej, jednak w finale uległ 1:3 Jakubowi Gozdalowi, natomiast Jonatan Piasecki zajął w tych rozgrywkach trzecią lokatę. Wyjazdy zawodników Ogniwa na zawody były możliwe dzięki wsparciu finansowemu LW Bogdanka SA.

Trzy występy mają za sobą natomiast reprezentantki UKS Żaczek Fajsławice. Liczna żeńska załoga, w której składzie znalazły się: Alicja Bochniarz, Nikola Baran, Katarzyna Wasil, Małgorzata Dudała, Klaudia Zając, Dominika Błaszczak i Maja Skorupa, wzięła udział w Wojewódzkich Igrzyskach Drużynowych w Hrubieszowie, gdzie udało się im zająć trzecią lokatę. Wyjazd tak licznej ekipy na zawody został wsparty przez lokalny samorząd oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach. Z kolei Antonina Serafin reprezentowała Żaczka w III Grand Prix Polski Juniorów, które rozegrały się w obiektach Politechniki Rzeszowskiej. Mimo dzielnej walki i stawiania silnego oporu uległa starszym rywalkom: Zuzannie Borek z Dojlid Białystok, Annie Studnickiej z KPS-u Gliwice i Patrycji Borowskiej ze Startu Nadarzyn. Dorobek medalowy Żaczka Nikola Urbańczyk i Aleksandra Błaziak powiększyły za to o złoto. A zdobyły je w Drużynowych Mistrzostwach Skrzatów w Niedźwiadzie, gdzie w finale pokonały reprezentantki gospodarzy 3:0.

W aż czterech turniejach w ostatnim czasie wzięli udział zawodnicy SMS-u Włodawa. Drużyna złożona z uczniów I LO, których opiekunem jest Jarosław Soroka, bardzo dobrze zaprezentowała się w rejonowej licealiadzie. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęły Magdalena Bytof i Jagoda Baj-Horbaczewska, natomiast w zmaganiach chłopców bezkonkurencyjni byli Bartosz Zawadewicz i Szymon Zguczyński. Szymon Zguczyński wziął też udział w III Grand Prix Polski Juniorów, jednak mimo walki, uległ rywalom 1:3 we wszystkich pięciu spotkaniach. Czteroosobowa ekipa SMS-u wzięła z kolei udział w Mistrzostwach Województwa Młodzików Młodszych we Włodawie, a w jej skład weszli: Alicja Sobiecka, Maja Kuraś, Zofia Szmidt i Norbert Poprawski. W grze mieszanej piąte miejsce zajęła Maja Kuraś grająca w duecie z Adrianem Filipkiem z UKS Dynamo Gózd, a dziewiąte Alicja Sobiecka i Norbert Poprawski. Piątą lokatę Alicja Sobiecka i Maja Kuraś wywalczyły w grze podwójnej, natomiast w grze pojedynczej piąty był Norbert Poprawki, a jego klubowe koleżanki uplasowały się na dziewiątych miejscach. Bardzo duży sukces reprezentanci SMS-u Włodawa Emil Nowak i Błażej Warpas, zanotowali z kolei w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Młodzieżowców w Niedźwiadzie. W grze drużynowej zajęli drugie miejsce. W grze mieszanej trzecią lokatę zdobył Emil Nowak grający z Weroniką Szewczak (ATS Akanza UMCS Lublin), dokładając to samo miejsce w grze podwójnej w duecie z Jakubem Zguczyńskim (ATS Akanza UMCS Lublin). Najlepsi w grze podwójnej okazali się natomiast Błażej Warpas i Radosław Chrześcian (ATS Akanza UMCS Lublin). W rozgrywkach pojedynczych obaj zawodnicy włodawskiego SMS-u uplasowali się na trzecich miejscach.

Teraz czytane: Andrzej Makaryczew w elitarnym gronie maratończyków!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama