Walczyli o kwalifikacje. Tenisiści stołowi ciągle w grze

Tenisiści stołowi Ogniwa Chełm, SMS-u Włodawa oraz Żaczka Fajsławice poświęcili ostatni weekend lutego na udział w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Tomaszowie Lubelskim. Stawką zmagań w różnych kategoriach był awans do Grand Prix.

Występ w Tomaszowie Lubelskim z pewnością do udanych zaliczą reprezentanci chełmskiego Ogniwa. Żaczka Wiktoria Piasecka wywalczyła brązowy medal, w meczu o finał ulegając 0:3 Angelice Czajce z Salonu Lublin. Trzecie lokaty zdobyli też Adam Szczurowski i Przemysław Kalinowski. Obaj przegrali 0:3 walki o finał z o rok starszymi zawodnikami Heksy Niedrzwica Duża, czyli kolejno z Antonim Kowalczykiem i Maciejem Bieleckim. W rozgrywkach kadetek na siódmej lokacie uplasowała się Julia Tatysiak, a na 13 Wiktoria Piasecka. Julii Tatysiak udało się jeszcze wywalczyć brąz w zmaganiach młodzików, natomiast Wiktorii i Jonatanowi Piaseckim zająć piąte miejsca. Tę samą lokatę zajął w juniorach Adam Szczurowski, a Przemysław Kalinowski był dziesiąty.

W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym pięcioosobową reprezentację wystawił UKS Żaczek Fajsławice. Wśród żaków najlepiej wypadła Katarzyna Wasil, która zajęła siódme miejsce. Lokaty 13-16 w tej samej kategorii wiekowej przypadły natomiast: Klarze Madeji, Szymonowi Kępie i debiutującej Weronice Dudale. W zmaganiach kadetek i juniorek Antoninie Serafin trzykrotnie przyszło mierzyć się z dawną klubową koleżanką, Wiktorią Saleckę, obecnie reprezentantką I-ligowej Politechniki Lubelskiej. Na poziomie młodszej grupy wiekowej Antonina uległa 0:3, zajmując drugie miejsce. Zrewanżowała się jednak w ćwierćfinale młodziczek, wygrywając 3:0. W półfinałach poległa 0:3 w pojedynku z Aleksandrą Zgierską z Lewartu Lubartów, raz jeszcze spotykając się z Wiktorią Salecką i powtórnie wygrywając 3:0. Tym samym, w tej kategorii wiekowej zakończyła rozgrywki w pierwszej czwórce. Ponadto, siódme miejsce wśród młodziczek zdobyła Małgorzata Dudała.

Jedynym reprezentantem SMS-u Włodawa podczas turnieju w Tomaszowie Lubelskim był junior Szymon Zguczyński. Udało mu się świetnie zaprezentować i po zaciętej rywalizacji zdobyć pierwsze miejsce oraz awans do III Grand Prix Polski Juniorów. Czwórka zawodników z włodawskiego klubu wzięła natomiast udział w turnieju, którego stawką był Puchar Wójta Gminy Hanna. Alicja Sobiecka i Maja Kuraś zajęły w nim czwarte miejsca, niżej uplasowali się z kolei Zofia Szmidt i Antonia Szmidt.

Teraz czytane: Sezon biegowy ruszył z kopyta