Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Kto wybuduje miejską bezobsługową stację paliw?

Jeszcze w grudniu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie podpisało umowę z wykonawcą technologicznej części modernizowanej stacji paliw przy al. Armii Krajowej 4. Zadania podjęło się przedsiębiorstwo Corrimex J. Sałapatek S. Cwajda Sp. J. Teraz MPGK zapowiada ogłoszenie przetargu na wykonawcę budowlanego obiektu.
Chełm: Kto wybuduje miejską bezobsługową stację paliw?

Autor: fot. MPGK (profil na Facebooku)

Stację paliw przy ul. Armii Krajowej 4 MPGK w Chełmie zakupiło jeszcze pod koniec 2020 roku. Na ten rok planowane jest jej zmodernizowanie. Ma być to stacja bezobsługowa i całodobowa, czynna we wszystkie dni tygodnia. Przewidziane są stacyjne karty rabatowe i lojalnościowe, zarówno dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. 

- Modernizacja wiąże się z wymianą dystrybutorów i całego zakresu technologicznego. Jest to kluczowa inwestycja, zarówno dla naszej spółki, jak i dla miasta, dla mieszkańców. Następnym etapem jest ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy oraz wykonanie modernizacji pod względem budowlanym. Stacja będzie dostosowana do wytycznych związanych z estetyką i nowoczesnością projektu sąsiadującego, tj. projektu "Fabryka" - mówi Jakub Oleszczuk, prezes MPGK. 

Budynek całkowicie zmieni wygląd. W planach jest utworzenie również małej gastronomii. Tankomaty oraz dystrybutory będą estetyczne, nowoczesne i intuicyjne w obsłudze. Zmianie ulegnie też otoczenie stacji: parkingi, wiaty, oświetlenie, place manewrowe oraz informacyjne i kierunkowe oznakowanie. Cały obiekt ma być ujednolicony. 

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec-lipiec 2023 r.

 

Czytaj także:


fot. MPGK (profil na Facebooku)

fot. MPGK (profil na Facebooku)

fot. MPGK (profil na Facebooku)

fot. MPGK (profil na Facebooku)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

FANPIS 22.02.2023 16:08
Bardzo dobra informacja dla mieszkancow.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama