Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Reklama MAREX

Krasnostawskie samorządy chcą skorzystać z programu, by usuwać te odpady

Władze gmin w Fajsławicach i Rudniku sondują zapotrzebowanie mieszkańców na skorzystanie z pomocy w zakresie usuwania odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Krasnostawskie samorządy chcą skorzystać z programu, by usuwać te odpady
Krasnostawskie samorządy chcą skorzystać z programu, by usuwać te odpady
Zdjęcie ilustracyjne

Dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w bezpieczny i legalny sposób można pozbyć się niepotrzebnych odpadów gospodarstw rolnych. W ramach dotacji możliwe jest usuwanie folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań typu Big Bag. Aby złożyć odpowiedni wniosek do funduszu urzędnicy samorządów chcących wziąć udział w programie muszą znać zapotrzebowanie na tę usługę.

– Niezbędne do złożenia deklaracji formularze można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej fajsławickiego urzędu gminy, a w wersji papierowej w pokoju numer 8 tejże instytucji. Wypełnione dokumenty należy następnie dostarczyć do naszego urzędu, najpóźniej 28 lutego – informuje Janusz Pędzisz, wójt z Fajsławic.

Analogiczna sytuacja dotyczy gminy Rudnik. Taki sam jest też termin składania deklaracji.

– Prosimy wszystkich zainteresowanych o złożenie odpowiednich dokumentów do końca lutego. Można to zrobić osobiście w pokoju nr 9, lub za pośrednictwem drogi elektronicznej na adres [email protected]. Formularze dostępne są w tym samym pomieszczeniu, bądź na naszej stronie www. Pomoc zostanie przyznana rolnikom, których limit pomocy de minimis w rolnictwie przyznany w ciągu ostatnich trzech lat nie przekroczył 20 000 euro. Realizacja zadania uzależniona jest od pozyskania dotacji, dlatego bardzo zależy nam na jak najsprawniejszym zgromadzeniu informacji o zapotrzebowaniu na ten rodzaj wsparcia. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą do dostarczenia wyżej wymienionych odpadów pochodzących z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę – przekazuje z kolei wójt Paweł Kucharczyk z Rudnika.

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej stanowi tzw. pomoc de minimis, czyli wsparcie udzielane przez instytucje nie naruszające zasady konkurencyjności rynkowej i nie wymagające zgłoszenia do Komisji Europejskiej.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama