poniedziałek, 29 kwietnia 2024 16:02

Szachowe zmagania w Wierzbicy. Umysłowe rozgrywki przy stołach

57 osób z województwa lubelskiego wzięło udział w III Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta, który rozegrany został w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wierzbicy.

W kategorii seniorów najlepszy okazał się Bartosz Michałek, drugie miejsce zajął Jakub Romańczuk, a trzecie Karolina Radecka. Juniorzy rywalizowali ze sobą w trzech grupach. W kategorii do 18 lat kolejne miejsca na podium zajęli: Bartosz Lipiak, Mikołaj Drozd i Patryk Dragan, w kategorii do 14 lat: Konrad Blacha, Maksymilian Łuczkiewicz i Emanuel Gajewski, a kategorii do 10 lat: Miłosz Dutka, Oliwia Grabarczuk i Ksawery Michałek.

Podczas turnieju zostały również rozegrane Mistrzostwa Gminy Wierzbica. W juniorach do 14 lat najlepsza była Amelia Staniak, a za nią uplasował się Seweryn Szachun. Wśród juniorów do 18 lat pierwsze miejsce zajął Patryk Dragan, drugie Bartosz Miazio, a trzecie Magdalena Buch. W kategorii seniorów na podium stanęli kolejno: Wiktor Deniszczuk, Michał Dragan i Ernest Maciejewski.