Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Rekordowa inwestycja Polregio. Na tory wyjadą pociągi warte 7 miliardów

Około 200 nowych pociągów. Ponad 7 mld zł. Pierwsze składy w 2025 roku. Tak w liczbach prezentuje się największa inwestycja Polregio, czyli polskiej kolei regionalnej.
Rekordowa inwestycja Polregio. Na tory wyjadą pociągi warte 7 miliardów

Autor: polregio.pl

Największy przewoźnik kolei regionalnych w Polsce – Polregio  – właśnie podpisał umowy z 4 producentami na dostawę do 200 składów elektrycznych, w tym ok. 15 pojazdów wodorowych i hybrydowych. Są to spółki FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz, Newag oraz Stadler Polska. W ciągu 3 lat mają one dostarczyć nowoczesne pociągi z wi-fi i klimatyzacją, które będą osiągać prędkość do 160 km/godz.

– 200 nowych pociągów regionalnych oznacza ogromny skok jakościowy i znaczącą poprawę komfortu podróżowania pasażerów – powiedział na konferencji prasowej Artur Martyniuk, prezes Polregio, cytowany przez polregio.pl.

Nowe pociągi dla Polregio – oprócz klimatyzacji i bezprzewodowego internetu – będą wyposażone m.in. w system dynamicznej informacji pasażerskiej, a układ ich wnętrza przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy będą niskopodłogowe i jednoprzestrzenne, z pochylnią lub automatyczną windą.

Pierwszy pociąg zamówiony przez Polregio ma być dostarczony w 2025 r. Koniec dostaw jest przewidziany w lipcu 2026 r. Nowe składy będą się sukcesywnie pojawiać we wszystkich województwach, z którymi Polregio ma podpisane umowy.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama