Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Co dalej z parkiem miejskim? Miasto zerwało umowę z wykonawcą

Jeszcze nie tak dawno urzędnicy zapewniali, że umowa z wykonawcą rewitalizacji parku miejskiego nie została rozwiązana, choć już po mieście krążyły takie pogłoski. Dzisiaj (25 stycznia) okazało się, że jednak lubelska firma nie będzie kontynuowała prac.
Chełm: Co dalej z parkiem miejskim? Miasto zerwało umowę z wykonawcą

Autor: nadesłane przez Czytelnika

Zwrócił na to uwagę dzisiaj nasz Czytelnik, który wypatrzył, że robotnicy "zwijają" się z parku.

- Wygląda na to, że ekipa budowlana z parku miejskiego nie skończy zadania. Właśnie zbierają rzeczy... - poinformował nas pan Robert i na dowód przesłał zdjęcie.

Informację tę potwierdzono nam w urzędzie miasta.

- Miasto definitywnie odstąpiło od umowy z obecnym wykonawcą. W przyszłym tygodniu podamy informację dotyczącą kontynuacji prac - mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

Nic zresztą dziwnego, że magistrat w końcu "uderzył pięścią w stół". Rewitalizacja parku od początku nie szła tak, jak oczekiwał magistrat i mieszkańcy, którzy niejednokrotnie zgłaszali nam, że postępu prac nie widać. Na powolne tempo zwracali także uwagę miejscy radni. 

Jeszcze w październiku potwierdzali to też chełmscy urzędnicy. Zapowiadali rezygnację z usług firmy i odstąpienie od umowy. Jednak, jak się okazało, po przedstawieniu planu naprawczego, lubelska firma dostała ostatnią szansę i miała dwa tygodnie próby. Po upływie tego czasu urzędnicy stwierdzili, że firma realizuje swoje prace, a następnie przedstawiła harmonogram i zagwarantowała, że inwestycja zakończy się w terminie. Prace miały być na bieżąco intensywnie kontrolowane przez chełmskich urzędników. Jak się okazuje, z obietnic poprawy nic nie wyszło... 

Dla przypomnienia. W ramach rewitalizacji parku miejskiego planowano przebudować ścieżki parkowe oraz drogi pieszo-rowerowe oraz wykonać nowe ogrodzenia i schody z podjazdami dla osób niepełnosprawnych. W projekcie przewidziany jest również nowoczesny pawilon parkowy, w którym będą toalety, miejsca do przewijania niemowląt, powierzchnia pod wynajem oraz taras wypoczynkowy.


Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama