Pięć medali Olimpu! Zawodnicy z ciągłym progresem sportowym

Tyle medali wywalczyła piątka reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów podczas Wojewódzkiego Turnieju Ziemi Puławskiej. Wszyscy startowali tam w dwuboju.

Bardzo dobrze podczas tych zawodów wypadł Sebastian Orzeł, który zajął pierwsze miejsce z wynikiem 238 kg, a także trzecie w klasyfikacji Sinclair'a. Martyna Dubij wywalczyła również pierwszą lokatę, podnosząc 78 kg, jak też trzecią w klasyfikacji Sinclair'a. Pozostałe trzy zawodniczki chełmskiego Olimpu uplasowały się na drugim miejscach - Karolina Dubij osiągnęła wynik 73 kg, Dominika Dąbrowska 72 kg, a Zofia Trocka 64 kg.

- Naszym głównym celem w tym turnieju była poprawa wyników, co nam się poniekąd udało - podsumowuje Martyna Dubij. - Mnie udało się wyrównać wynik z poprzednich zawodów, ale teraz miałam mniejszą wagę, więc jest to progres. Sebastian też zaliczył bardzo duży postęp, mimo niezaliczonego ostatniego podejścia w podrzucie.

Kolejny start, tym razem w drużynowy, ale najprawdopodobniej w tym samym składzie, czeka zawodników Olimpu w pierwszy weekend grudnia.