Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Gm. Białopole. Przyrzekali sobie miłość 50. lat temu [ZDJĘCIA]

16 listopada w Białopolu miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego. Pary, które miłość, wierność i uczciwość małżeńską przyrzekały sobie pół wieku temu, zostały uhonorowane przez władze gminy.
Gm. Białopole. Przyrzekali sobie miłość 50. lat temu [ZDJĘCIA]

Autor: Gmina Białopole

Swoje święto obchodziły w sumie 23 pary z terenu gminy Białopole. Spotkanie, w trakcie którego małżeństwa zostały uhonorowane medalami prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, poprzedziła msza św. sprawowana w ich intencji przez ks. Piotra Rawlika, proboszcza parafii w Buśnie i ks. Mariana Wyrwę, proboszcza parafii w Białopolu.

Oto lista dostojnych jubilatów:

  • Barbara i Eugeniusz Bajkiewiczowie z Teremca, 
  • Zofia i Henryk Baranowscy ze Strzelec, 
  • Leokadia i Łucjan Fedec z Kicina,
  • Maria i Krzysztof Gałczyńscy z Białopola, 
  • Wiesława i Henryk Góźdź z Grobelek, 
  • Danuta i Kazimierz Jagniccy z Białopola, 
  • Maria i Grzegorz Kędzierscy z Buśna, 
  • Halina i Antoni Kołodziejczykowie z Raciborowic, 
  • Teresa i Jan Kowalczukowie z Kicina, 
  • Maria i Adam Kunowie z Raciborowic, 
  • Krystyna i Kazimierz Kusowie z Teresina, 
  • Regina i Stanisław Łazarzowie z Maziarni Strzeleckiej, 
  • Danuta i Witold Mazurek z Raciborowic-Kolonii, 
  • Barbara i Romuald Piech z Horeszkowic, 
  • Maria i Janusz Rakowieccy z Raciborowic-Kolonii, 
  • Maria i Mieczysław Tokarscy ze Strzelec, 
  • Halina i Edward Ufnalowie z Buśna, 
  • Genowefa i Maciej Wańczyccy z Raciborowic, 
  • Antonina i Jerzy Warsowiczowie z Raciborowic, 
  • Emilia i Janusz Witkowie z Kicina, 
  • Zuzanna i Hipolit Woźniakowie z Buśna, 
  • Marianna i Józef Wójtowiczowie ze Strzelec, 
  • Helena i Wiesław Zienkiewiczowie z Białopola.

W uroczystości oprócz jubilatów uczestniczyli członkowie rodzin oraz zaproszeni goście: Aneta Skoczylas z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Chełmie, Beata Augustynek, radna powiatu chełmskiego oraz sekretarz gminy, Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole, Waldemar Wilgos, przewodniczący Rady Gminy Białopole, Mieczysław Niedźwiedzki, wiceprzewodniczący Rady Gminy Białopole i z-ca kierownika USC Jolanta Masłowska.  

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał zespół "Tęcza". 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatęAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jeszcze kilka lat temu tego by nie zrobił, bo domów ministrów pilnowała 24 godziny na dobę policja. Gdyby się pojawił dostał by pałą i gazem po oczach.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:00Źródło komentarza: Mieszkaniec Horodyszcza siedzi w areszcie. Wylał gnojowicę pod domem ministraAutor komentarza: MarylaTreść komentarza: Nie przychodzą do ciebie do domu!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 07:10Źródło komentarza: Chełm. 48 zł dziennie za osobę. Spór o schroniska dla osób bezdomnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama