Porażka na wyjeździe. Chełmianka kończy rundę jesienną

To nie był udany koniec rundy jesiennej dla Chełmianki. Biało-zieloni ulegli na wyjeździe 1:5 zespołowi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Autor: FB Chełmianka

Początek spotkania nie zaczął się zbyt szczęśliwie dla Chełmianki, ponieważ w szóstej minucie gola dla gospodarzy strzelił Kostiantyn Czernij, a zaledwie dwie minuty później kolejnego dołożył Dariusz Brągiel. W 26 minucie biało-zielonym udało się zdobyć bramkę kontaktową po celnym trafieniu Patryka Czułowskiego i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Po gwizdku sędziego goście walczyli o kolejne gole, jednak to, co stało się w końcówce, meczu przekreśliło ich szanse na remis lub wygraną. W 86 minucie drugą swoją bramkę w meczu zdobył Konstiantyn Czernij, w 89 minucie czwartego gola dla gospodarzy strzelił Matheus Camargo, a w doliczonym czasie gry jeszcze jedno celne trafienie dołożył Radosław Sylwestrzak.

Tym samym Chełmianka zakończyła rundę jesienną na jedenastej lokacie. Rozwój drużyny jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów. W ostatnim czasie sponsorem strategicznym drużyny została Grupa PGE.

Wyniki pozostałych spotkań 17. kolejki: Avia Świdnik 3-0 Wisła Sandomierz, Czarni Połaniec 3-2 Korona II Kielce, Podhale Nowy Targ 2-3 Wisłoka Dębica, ŁKS Łagów 1-2 Wieczysta Kraków, Sokół Sieniawa 1-1 KS Wiązownica, Stal Stalowa Wola 3-1 Lublinianka Lublin, Cracovia II 1-2 Orlęta Radzyń Podlaski, Podlasie Biała Podlaska 1-1 Unia Tarnów.