Z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych gmina Żmudź otrzymała niebagatelne dofinansowanie w wysokości ok. 207 tys. złotych. Kwota ta pozwoli uczynić budynek urzędu gminy bardziej dostępnym, a chodzi tutaj przede wszystkim o tzw. „dostępność architektoniczną”.
Środki zostaną przeznaczone na przebudowę toalet i dostosowanie ich dla osób z różnorakimi potrzebami, wymianę drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych, jak również wymianę źródeł światła. Nowe oświetlenie ma przede wszystkim równomiernie oświetlać podłogę we wszystkich pomieszczeniach.
Szeroko pojęta adaptacja architektoniczna to tylko jeden z realizowanych wymiarów projektu. Zostanie też zamontowana odpowiednia tablica tyflograficzna, zakupiony punkt TOTUPOINT oraz powstanie strona internetowa, funkcjonalna dla osób, których codzienna aktywność pozostaje w jakikolwiek sposób ograniczona.








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)


![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze