Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:49
Reklama Reklama firmy Pomix

Siedliszcze: Minister poszerzył obszar pod przyszłą kopalnię

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Siedliszczu uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający budowę kopalni Jan Karski w Kuliku. Wcześniej minister rolnictwa i rozwoju wsi wydał zgodę na odrolnienie 56 ha gruntów z przeznaczeniem na przyszłą inwestycję.
Siedliszcze: Minister poszerzył obszar pod przyszłą kopalnię

Jak podkreślił Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining, współpraca z lokalnymi władzami i wsparcie miejscowej społeczności utwierdza ich w przekonaniu o dobrej przyszłości inwestycji.

– Kopalnia Jan Karski jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych projektów tej skali na całej północnej półkuli - podkreśla. - Budowa, którą realizujemy wspólnie z naszym partnerem China Coal, przyniesie znaczące gospodarcze i społeczne korzyści dla całej Polski Wschodniej. Zamierzamy teraz uzyskać decyzję środowiskową, a następnie - zgodnie z planem - złożyć wniosek koncesyjny.

 Kolejnym ważnym dokumentem do złożenia wniosku jest uchwała zmieniająca miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, podjęta 17 sierpnia podczas sesji Rady Miejskiej w Siedliszczu. Ponadto będzie on zawierał projekt zagospodarowania złoża, pozytywnie zaopiniowany przez Okręgowy Urząd Górniczy w maju 2017 r. oraz decyzję środowiskową. O tę ostatnią Prairie Mining planuje się zwrócić w najbliższych tygodniach.

Według wyliczeń, kopalnia Jan Karski rocznie powinna produkować 6,3  mln. ton węgla, a także zapewnić ok. 10 000 miejsc pracy. Głównym produktem będzie węgiel koksujący typu 34 o bardzo niskiej zawartości popiołu.

Przypomnijmy, że budowa kopalni stanęła pod znakiem zapytania, gdy wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek, który decyduje o wydaniu koncesji wydobywczej, wyraził obiekcje wobec działań australijskiej firmy Prairie Mining.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tadeusz 31.08.2017 22:06
Minister tu wyraził swoją aprobatę, ale nie wiem, czy jest to jednoznaczne z tym, o czym Państwo pisali poprzednio o jego wątpliwościach. Poprzednia opinia nie jest związana z tą. Zapowiedź (zajawka?) linku na Facebooku powinna być chyba inna. To nie po złośliwości, ale z czystej sympatii, wolę Państwa gazetę od konkurencji, jest ciekawsza, więc dbam o wiarygodność ulubionych mediów

Czytelnik 31.08.2017 11:27
6,3 ton węgla rocznie - tyle to czasem jedno gospodarstwo potrafi zużyć podczas jednego sezonu grzewczego...

Super Tydzień Chełmski 31.08.2017 12:19
Dziękujemy za zwrócenie uwagi :)

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama