Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Sami swoi” reprezentowali powiat na dożynkach wojewódzkich

Zwycięzcy powiatowego konkursu wieńców dożynkowych reprezentowali powiat na dożynkach wojewódzkich. W tym roku odbyły się one w Radawcu w gminie Konopnica.
„Sami swoi” reprezentowali powiat na dożynkach wojewódzkich
Reprezentacja powiatu krasnostawskiego na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej

W wojewódzkim święcie plonów, które odbyło się w niedzielę, 11 września, wzięła udział m.in. delegacja Koła Gospodyń Wiejskich „Sami swoi” z miejscowości Kolonia Zastawie i Łany. Reprezentowali oni całą ziemię krasnostawską, ponieważ byli laureatami konkursu na dożynkach powiatowych, które odbyły się pod koniec sierpnia w Łopienniku Górnym.

Z kolei konkursie wojewódzkim jury oceniło 29 kompozycji. Zwycięzcami w kategorii wieńców tradycyjnych wybrano ex-aequo reprezentacje z Nowego Zadybia w powiecie ryckim i Węglina w powiecie kraśnickim. Z kolei dzieło KGW z Pilaszkowic w powiecie świdnickim tryumfowało w kategorii wieńców współczesnych.

Oprócz członkiń KGW w składzie gminno-powiatowej delegacji znaleźli się starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, członek zarządu powiatu Marek Nieścior, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, przewodniczący rady gminy Krzysztof Golec i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama