Chełmianka odrabia straty

Piąte spotkanie w tym sezonie zakończyło się pomyślnie dla biało-zielonych. W czwartek Chełmianka 2:0 pokonała na swoim stadionie zespół Lublinianki Lublin. Teraz przed drużyną mecz Pucharu Polski, a także kolejny mecz ligowy, którego będzie gospodarzem.

Spotkanie z Lublinianką zaczęło się silną presją gości i już w pierwszej minucie piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy, a chwilę później Vladyslav Bobrov został ukarany żółtą kartką za zagranie ręką. Chełmiance szybko udało się wyjść z kontrą i wyjść na prowadzenie. W 7 minucie piłkę do siatki gości posłał Jakub Knap, co dodało biało-zielonym jeszcze więcej wiatru w żagle. Gospodarze zaczęli dominować i co chwila wyprowadzali ataki na bramkę rywali. Defensywa i niecelność sprawiły jednak, że wynik nie ulegał zmianie. Groźnie zrobiło się na kilka minut przed przerwą, kiedy po błędzie w obronie Chełmianki, piłkarze Lublinianki byli o włos od wyrównania. Niewykorzystana sytuacja szybko się na nich odbiła, ponieważ w 39 minucie strzałem po pięknej akcji pod bramką popisał się Paweł Myśliwiecki.

Druga połowa była grą na całym boisku z wieloma sytuacjami, których nie udało się wykorzystać żadnej ze stron. Bardzo niebezpiecznie dla biało-zielonych zrobiło się w 54 minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Lublinianki. Goście nie dali jednak rady Dominikowi Brzozowskiemu, który skutecznie odparł strzał. Do końca spotkania Lublinianka stworzyła jeszcze okazje do nadrobienia strat, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla biało-zielonych.

- To był trudny mecz, także dlatego, że ciążyła na nas presja po trzech poprzednich przegranych spotkaniach - mówi trener Tomasz Złomańczuk. - Wdarło się trochę nerwów i błędów, ale nie będę oceniał samej gry. Najważniejszym celem było zwycięstwo i pozytywne nastawienie się przed meczem Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała. Nie będzie to łatwy przeciwnik, bo to dobry zespół, który utrzymywał się w górnej części tabeli w lidze śląskiej. Damy jednak z siebie wszystko, żeby wygrać.

Kolejny mecz ligowy Chełmianka zagra z rezerwami Cracovii 3 września, a spotkanie rozegrane zostanie w Chełmie.

Skład Chełmianki: Dominik Brzozowski, Bartłomiej Panas, Michał Budzyński, Vladyslav Bobrov, Kacper Wiatrak, Jakub Bednara, Piotr Piekarski, Grzegorz Bonin, Jakub Knap, Patryk Czułowski, Paweł Myśliwiecki. Na ławce: Jakub Grzywaczewski, Błaszczuk, Bartosz Janiszek, Dominik Stępień, Piotr Wójcik, Mateusz Chwedoruk, Oskar Szczodry. Trener: Tomasz Złomańczuk.