Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 02:02
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Rolnicy podziękują za plony

Żniwa dobiegają końca, więc czas pomyśleć o dożynkach. Gminy powiatu chełmskiego pełną parą przygotowują się już do tych uroczystości. Zobaczcie, co i gdzie się będzie działo.
Rolnicy podziękują za plony

Niedziela 20 sierpnia

Gmina Białopole

Tradycyjnie już dożynki odbędą się na placu targowym w centrum miejscowości. Poprzedzi je msza święta w intencji rolników, którą zaplanowano na godz. 11.30. Od godz. 13 na scenie rozpoczną się wystąpienia okolicznościowe, a następnie zagrają zespoły i zaśpiewają soliści. W trakcie dożynek wręczane będą nagrody zwycięzcom konkursów. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa płodów rolnych. Dożynki zakończy zabawa ludowa.

Gmina Dubienka

Mieszkańcy spotkają się na placu przed Czołgiem. Święto plonów rozpocznie korowód, który po godz. 11.40 wyruszy do kościoła parafialnego w Dubience, gdzie odbędzie się msza święta. O godz. 13.30 uczestnicy dożynek spotykają się ponownie pod sceną na centralnym placu. Nagrody otrzymają zwycięzcy konkursów na wieniec i chleb dożynkowy. Na scenie wystąpią Dębinki zza rzeki, Interia X, Żmudziacy, Horodlacy oraz soliści: Oliwia KorkoszMałgorzata WinnikRafał Borowski i Kaja Zmysłowska. Zaplanowano ogródek piwny. Jak zawsze również można liczyć na stoiska kół gospodyń wiejskich.

Gmina Leśniowice

Dożynki odbędą się na stadionie sportowym w Leśniowicach. Rozpoczną się o godz. 14 wystąpieniami okolicznościowymi. W części artystycznej, która rozpocznie się o godz. 15.30, wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśniowic, uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, grupy taneczne Saltatores i Saltatores Junior, dziewczyny "No Name" z Leśniowic, zespoły śpiewacze "Sielanki", "Kumowianki" i "Rakołupianki", zespół muzyczny "Good Band" z Majdanu Leśniowskiego i kapela ludowa "Siennica" z Siennicy Różanej. O godz. 18 wystąpi "Shantel". Zabawa z zespołem "Pryzmat" rozpocznie się o godz. 20.

Gmina Siedliszcze

Scena dożynkowa ustawiona zostanie w amfiteatrze przy Zespole Szkół w Siedliszczu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą, po której nastąpi powitanie gości. Kolejnym punktem programu będą występy zespołów ludowych: "Kłosy" oraz "Siedliszczanie znad Wieprza". Odbędzie się również pokaz UKS Dragon Siedliszcze. Później zaśpiewają laureaci III Przeglądu Muzykujących Rodzin: Jolanta i Weronika Jędruszak oraz zespół rodziny Wilgosów "Nie na jeden raz" z Białopola. O godzinie 15 rozpoczną się zawody strażackie. Magik Marcus swój występ rozpocznie o godz. 16.45. Godzinę później na scenie wystąpią: Martyna PolaszakPatrycja Tomaszewska i Weronika Jędruszak.

Niedziela 27 sierpnia

Gmina Kamień

Uroczystości odbędą się przy świetlicy w Ignatowie Kolonii. Tradycyjnie otworzy je korowód dożynkowy, który zaplanowano na godz. 13.15. Przy świetlicy zostanie również odprawiona msza święta, połączona z poświęceniem wieńców. Tuż po jej zakończeniu odbędzie się uroczyste wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla gminy". Będą też ogłoszone i rozstrzygnięte konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i najlepiej wypieczony bochen chleba. W części artystycznej wystąpią: miejscowe zespoły śpiewacze "Koral", "Rosa" oraz zespół z Ukrainy, kapela "Kataryna", młodzieżowy zespół "Stone" ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu, Ewa Stafińska. Zabawa z zespołem "Revers" rozpocznie się o godz. 20.

Gmina Sawin

Dożynki rozpoczną się o godz. 11.30 mszą św. w kościele parafialnym w Sawinie, skąd korowód przejdzie do parku. Tam odbędzie się część oficjalna. Na scenie wystąpią formacje dziecięce, młodzieżowe, soliści i zespoły ludowe oraz goście z Ukrainy. O godz. 21 zagra zespół "Veegas". Dożynkom będą towarzyszyły zawody wędkarskie i strzeleckie. Dodatkowo w programie: UFO BUFFO - dziecięcy park rozrywki, przejażdżki kucykiem, mała gastronomia oraz konkurs dla wszystkich odwiedzających festyn.

Gmina Wojsławice

Organizatorzy zapraszają na plac targowy, gdzie stanie scena dożynkowa. Msza święta rozpocznie się o godz. 12. Nie zabraknie tradycyjnego korowodu dożynkowego. Ważnym elementem uroczystości będzie oficjalne przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Wojsławice. Po powitaniu gości i wystąpieniach nastąpi wręczenie nagród w konkursie na "Najaktywniejsze Sołectwo". O godz. rozpocznie się część artystyczna. W przerwach ogłaszane będą wyniki konkursów. W bloku artystycznym, który rozpocznie się o godz. 17, wystąpią zespoły: "Cuda Wianki" z Dorohuska, "Wołyńskie Słowiki" z Ukrainy. Mada Bus+Beatboxer Pasta "Sound Of Styles". O godz. 20 zagra zespół "SONiC". Zabawa taneczna z zespołem Trio-Top rozpocznie się o godz. 21.

Gmina Żmudź

Jak zwykle dożynki odbędą się na placu przy szkole w Żmudzi. Rozpoczną się o godz. 13 mszą świętą. Następnie po powitaniu gości, zatańczą dzieci uczestniczące w zajęciach Centrum Kultury w Żmudzi. Zagra również orkiestra dęta. Po godz. 15 na scenie wystąpi znany zespół Trubadurzy z przebojem "Znamy się tylko z widzenia". W programie artystycznym wstąpi również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. W programie artystycznym nie zabraknie Jarzębinek, Żmudziaków, grupy wokalno-muzycznej Jak-Band. Gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Veegas. Zabawę poprowadzi Ricco. Nie zabraknie bogato zaopatrzonych stoisk, przygotowanych przez miejscowe gospodynie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama