Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:57
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Rejowiec Fabryczny. Będzie bezpieczniej przy 3-go Maja i Jana Pawła II?

Mieszkańcy należący do wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy 3-go Maja w Rejowcu Fabrycznym obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Twierdzą, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko i może dojść do wypadku. Jeden z radnych postanowił wesprzeć zaniepokojonych rodziców i zaproponować pewne praktyczne rozwiązania. Z podobnymi problemami borykają się użytkownicy ulicy Jana Pawła II.
Rejowiec Fabryczny. Będzie bezpieczniej przy 3-go Maja i Jana Pawła II?

Mieszkańcy ulicy 3-go Maja zwrócili się do burmistrza Rejowca Fabrycznego Stanisława Bodysa z wnioskiem o zamontowanie progów zwalniających. Pod dokumentem podpisało się w sumie jedenaście zainteresowanych tym osób. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Rodzice podnoszą w dokumencie i ten argument, że ich prośby o spokojniejszą jazdę spotykały się nie tylko w wyraźnym oporem, ale także butą i arogancją. Osiedle przy 3-go Maja to miejsce, które zamieszkują głównie młode rodziny.

Wniosek mieszkańców poparł w swojej interpelacji radny Krzysztof Kister. Burmistrz zapewnił wszystkich zainteresowanych, że miasto posiada odpowiednie środki - 5 mln złotych, które udało się pozyskać w ramach programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - i zamierza kontynuować działania zmierzające do poprawy standardu sieci miejskich ulic. Analizie zostanie poddana również ulica 3-go Maja i najprawdopodobniej propozycja zamontowania na niej progów spotka się z aprobatą magistratu.

Potrzeby użytkowników ulicy Jana Pawła II zauważył z kolei przewodniczący rady miasta Robert Szwed. Twierdzi on, że montaż progów na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej jest niezbędny i wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Czy interpelacja Szweda też spotka się z aprobatą magistratu? O tym przekonamy się, kiedy będzie znana treść odpowiedzi na przedłożone przez niego pismo. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama