Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:19
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Kraj. Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komunii

Duchowny nie był w stanie utrzymać równowagi. Gdy wierni klękali, żeby przyjąć komunię, ksiądz miał problem z jej podaniem.
Kraj. Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komunii
Autor: iStock

Chodzi o księdza Kamila, który został wyświęcony w 2010 roku, a od 2018 r. pełni posługę w parafii św. Jadwigi. Jest asystentem kościelnym Katolickiej Młodzieży.

Do skandalu, który opisała „Gazeta Wyborcza”, doszło podczas popołudniowej mszy niedzielnej. Jedna z parafianek zauważyła, że ksiądz Kamil może być pijany. Miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Co gorsza, podczas nabożeństwa udzielał także chrztu. Kiedy wierni podchodzili, aby przyjąć komunię, ksiądz miał duży kłopot z jej podaniem. Duchowny się kiwał.

– Normalnie jakiś koszmar, skandal goni skandal – mówiła oburzona parafianka. I dodała: – Po skandalu z księdzem Dębskim księża prowadzą się tak, jakby nic się nie stało, nadal robią, co chcą. To jest dramat. Rodzi się pytanie: jak mam wytłumaczyć moim dzieciom tę sytuację?

Przywołany ksiądz Andrzej Dębski to bohater niedawnego skandalu. Był wysoko postawionym duchownym w kurii białostockiej. Na jaw wyszło, że zamężnej kobiecie wysyłał wulgarne wiadomości. „Będziesz s...ką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo” – pisał. Albo: „Będziesz pierwszą kobietą w historii wyru…aną w gabinecie metropolity białostockiego”.

Wróćmy jednak do księdza Kamila. Ksiądz Andrzej Brzozowski, proboszcz parafii, potwierdził, że duchowny był pijany. Przeprosił za jego zachowanie.

Białostocka kuria wydała już oświadczenie, w którym informuje, że pijany ksiądz został zwolniony z funkcji wikariusza w parafii św. Jadwigi Królowej. Metropolita białostocki arcybiskup Józef Guzdek skierował księdza Kamila na leczenie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama