Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:08
Reklama

Chełmski raper promuje Okuninkę. Bartman powraca z nowym singlem

Dwudziestosiedmioletni raper Bartosz Bednarski, znany jako Bartman, po półtorarocznej przerwie wypuścił swój drugi utwór “Urlop”. Klip do piosenki realizowany był w gronie jego przyjaciół i znajomych nad malowniczym Jeziorem Białym.
Chełmski raper promuje Okuninkę. Bartman powraca z nowym singlem
Autor: Bartosz Bednarski

Debiutanckim dziełem artysty był kawałek "Warto", który swoją premierę miał w pierwszej połowie ubiegłego roku. Teraz Bartosz rozwija swą pasję muzyczną i stara się wykorzystywać rozpoznawalność do promocji regionu. W teledysku przedstawione zostały ujęcia z Chełma. Wydany niespełna miesiąc temu utwór "Urlop" odbiega stylem od wcześniejszego. Przedstawia letnie brzmienia i wprowadza w wakacyjny, relaksujący nastrój. Także dzięki pięknym kadrom prosto z urokliwej Okuninki. 

- Pomysł na realizację teledysku wziął się z tego, że urlop często spędzałem właśnie nad Jeziorem Białym. Zawsze słucham wówczas wakacyjnych przebojów. Dlatego pomyślałem sobie: czemu by nie stworzyć takiego własnego "letniaczka". Muzyką pragnąłem wyrazić to, co czuję w środku. Przekaz mojego utworu jest wyrazisty, ale ma podkreślić sytuacje, których nieraz byłem świadkiem. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych - opowiada Bartosz Bednarski.

Jak się okazuje, młody raper z muzyką związany był już od dzieciństwa. Pochodzi on bowiem z muzykalnej rodziny. Brał także udział w wielu konkursach. Przez pewien czas edukował się również w szkole muzycznej.

Do pracy nad piosenką zmotywował go bliski przyjaciel Bartosz Muda. To właśnie on podesłał mu podkład muzyczny, dzięki któremu powstał pierwszy utwór. Potem dzieło zostało wysłane do warszawskiego studia nagrań, gdzie nad obróbką techniczną czuwali doświadczeni producenci. Jednym z nich był Sor Słowak, odpowiedzialny za mastering oraz ogólny kształt. Z kolei za teledysk odpowiadał Paweł Fiedeń.

- Słyszałem wiele razy, że powinienem nagrywać inny rodzaj muzyki, ponieważ podobno mam zadatki na dobrego wokalistę. Mówią, że umiem śpiewać, ale w gatunkach rap i trap być może trudno to usłyszeć. W każdym razie chcę iść w tym kierunku. Obecnie trwają prace nad kolejnymi utworami. Moim marzeniem jest wydanie płyty, ale wszystko będzie zależało od finansów i wielu innych okoliczności. Obecnie muzyka to moje dodatkowe zajęcie, bo na co dzień pracuję. Jednak w miarę możliwości staram się to wszystko godzić ze sobą. Jeśli czas pozwala, siadam i piszę nowe utwory - dodaje. 

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wyprodukowany zostanie jeden lub kilka utworów Bartmana.  

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama