Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:39
Reklama

Żabka wycofuje niebezpieczny produkt. Wykryto w nim groźną bakterię

Towar należy wyrzucić do śmietnika lub zwrócić w najbliższym sklepie. Stwierdzono bowiem obecność bakterii, która może prowadzić do listeriozy.
Żabka wycofuje niebezpieczny produkt. Wykryto w nim groźną bakterię
Autorstwa WrS.tm.pl - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98164697
Autor: Wikipedia

Bakteria, która może prowadzić do poronienia

W grillowych bagietkach, które sklepy Żabka mają w swojej ofercie, wykryto groźną bakterię Listeria Monocytogenes, o czym sieć poinformował dostawca tego produktu. Konieczne było wycofanie z obrotu określonych partii kanapki, aby zminimalizować ryzyko zachorowania klientów. Kontakt organizmu z bakterią może prowadzić do listeriozy. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jej objawy to:

- u kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka,

- u osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia,

- u osób starszych i z obniżoną odpornością, na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Wykryte zakażenie leczone jest za pomocą antybiotykoterapii, dlatego osoby, które spożyły zanieczyszczoną bagietkę, powinny zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu.

Jak rozpoznać produkt?

Żabka przeprasza za niedogodności i apeluje o zwracanie produktu do najbliższego sklepu. Aby mieć pewność, że ostrzeżenie dotyczy zakupionej przez nas bagietki, należy porównać informacje podane na opakowaniu z poniżej opisanymi. Jeśli będą jednakowe, konieczne jest wstrzymanie się od spożycia.

Nazwa produktu: 12009349 BAGIETKA GRILLOWA TOMCIO PALUCH 230G
Kod produktu: EAN 8586015136252
Terminy przydatności do spożycia: 29.07.2022, 31.07.2022, 01.08.2022.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama