Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:32
Reklama

Chełm. 79. Tour de Pologne. Miasto informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym

Od piątku 29 lipca do niedzieli 31 lipca zostają wprowadzone dodatkowe, czasowe regulacje w ruchu drogowym. Ma to związek z trasą przejazdu II etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który już w najbliższą niedzielę rozpocznie się właśnie w naszym mieście.
Chełm. 79. Tour de Pologne. Miasto informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym
Autor: Pixabay

Władze miasta Chełm informują, na co kierowcy i osoby przemieszczające się po mieście powinny zwrócić szczególną uwagę. Zamieszczany poniżej wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie. 

OGÓLNE REGULACJE:

Od piątku, 29 lipca od godziny 17:00 zaczął obowiązywać zakaz zatrzymywania się na parkingach zlokalizowanych wokół Placu Niepodległości oraz na parkingach przyległych do gmachu dyrekcji.

Od soboty, 30 lipca obowiązuje zakaz zatrzymywania się na parkingach zlokalizowanych wzdłuż ulic: ul. 1 Pułku Szwoleżerów (zatoka na wysokości bloku nr 13), ul. Młodowskiej (na chodnikach na odcinku od ul. Pijarskiej do IV Liceum Ogólnokształcącego), ul. Lubelskiej (zatoka przy Urzędzie Miasta), ul. Hrubieszowskiej (zatoka wzdłuż hotelu Kozak oraz parking przy Lesie Borek).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał do niedzieli, 31 lipca do północy lub do momentu usunięcia oznakowania. Nierespektowanie wprowadzonych zakazów będzie się wiązało z konsekwencjami. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

30 lipca w godzinach popołudniowych zostanie wyłączony z ruchu cały Plac Niepodległości. Ul. Stephensona od strony ronda przy Chełmskim Domu Kultury stanie się drogą bez przejazdu z dojazdem do wysokości bloku nr 11 (bez dojazdu do zlokalizowanego za blokiem parkingu). Od strony wschodniej do okolicznych bloków dojazd będzie możliwy ul. Reja oraz przy Hotelu Lwów. Kierujący pojazdami będą mogli ominąć Plac Niepodległości korzystając z objazdu przez ul. 1 Pułku Szwoleżerów i ul. Słowackiego do ronda przy ChDK lub jadąc ul. 11 Listopada do ul. ks. Brzóski i ul. Batorego do ronda przy ChDK. Na ul. Stephensona będą parkowały dodatkowo autokary obsługujące wyścig.

Od godziny 5:00, w dniu 31 lipca na Placu Niepodległości rozpoczną się prace związane z przygotowaniem miejsca startu wyścigu.

O godzinie 10:00, w dniu 31 lipca roku na około 20 min. planowane jest wstrzymanie ruchu na ul. 1 Pułku Szwoleżerów w związku z montażem bramy startowej (brak przejazdu do ul. 11 Listopada i al. Piłsudskiego).

Po godzinie 11:00, w dniu 31 lipca po rozpoczęciu formowania kolumny wyścigu zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ul. 1 Pułku Szwoleżerów, ul. 11 Listopada i al. Piłsudskiego.

O godzinie 11:40-45, w dniu 31 lipca, tj. na ok. 15 min. przed startem z Placu Niepodległości wyłączane z ruchu będą kolejne ulice oraz skrzyżowania w ciągu trasy przejazdu tj.: ul. 1 Pułku Szwoleżerów - ul. Młodowskiej - ul. Lubelska - al. Armii Krajowej - al. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego - ul. Hrubieszowska (do granicy miasta). Do tego momentu ruch na w/w drogach i drogach poprzecznych za wyjątkiem rejonu Placu Niepodległości będzie odbywał się bez utrudnień.

O godzinie 11:55, w dniu 31 lipca z ul. 1 Pułku Szwoleżerów nastąpi start honorowy wyścigu. Po przejechaniu w tempie ok. 20 km trasy przez miasto ok. 10 minut później na ul. Hrubieszowskiej, przy Państwowej Szkole Muzycznej, nastąpi start ostry.

Po przejechaniu peletonu i pojazdów obsługi wyścigu wszystkie ulice zostaną ponownie otwarte dla ruchu. Plac Niepodległości zostanie otwarty dla ruchu po zakończeniu wszystkich prac porządkowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama