Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:56
Reklama

Odtworzyli wizerunek zamordowanego 20 lat temu mężczyzny. Proszą o pomoc w identyfikacji [ZDJĘCIA]

Na podstawie szczątków mężczyzny, który w latach 90-tych zginął od strzału w głowę, odtworzyli jego wizerunek. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.
Odtworzyli wizerunek zamordowanego 20 lat temu mężczyzny. Proszą o pomoc w identyfikacji [ZDJĘCIA]
Autor: Policja

Małopolska policja opublikowała nietypowy portret mężczyzny, na którego szczątki funkcjonariusze natknęli się przypadkiem w czerwcu 2020 roku. Na podstawie DNA odtworzono wygląd mężczyzny. Kod genetyczny został również porównany z bazą zaginionych, lecz bezskutecznie, dlatego policjanci zdecydowali się poprosić o pomoc w identyfikacji denata.

„W czerwcu 2020 roku, policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej” – podaje policja, a sprawą - gdy odkryto szczątki - zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Wnikliwe analizy policjantów i specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego. Do zabójstwa doszło najpewniej w latach 1995-1999.

Wiadomo również, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat. Jego wzrost określono na 176 cm, a wagę ciała na około 70 kg. Tożsamość ofiary jest jednak dotychczas nieznana.

Policja publikuje zrekonstruowany portret i gwarantuje pełną anonimowość każdej osobie, która przekaże istotne informacje w tej sprawie. Kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwy jest pod numerem telefonu 47 835 86 90. 


Graf.: Policja
Graf.: Policja

Graf.: Policja
Graf.: Policja

Graf.: Policja
Graf.: Policja


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kazio 01.08.2022 15:26
Wygląda na kacapa

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama