Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:33
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola

Zarząd Województwa Lubelskiego rozważa możliwość kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 844 (relacji Chełm - Dołhobyczów). Tymczasem nie wiadomo jednak, z jakiego źródła uda się pozyskać środki na tę kosztowną inwestycję.
Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Autor: Pixabay

Zarząd województwa rozważa remont drogi na odcinku od granic Chełma do Białopola, który liczy w sumie 21 km. 

- Mając na uwadze ograniczone możliwości finansowania zadań drogowych ze środków budżetu województwa, po uzyskaniu projektu i decyzji ZRiD, województwo będzie czynić starania, aby na zrealizowanie robót budowlanych pozyskać środki finansowe ze źródeł zewnętrznych (środki unijne, rządowe). Z tego względu obecnie nie można określić przewidywanego terminu wykonania rozbudowy drogi Nr 844 ani kto będzie brał udział w jej finansowaniu - informuje Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Pewnym jest, że na tym etapie władze gmin Kamień, Żmudź oraz Białopole, przez które przebiega trasa, nie były proszone o partycypowanie w kosztach wykonania dokumentacji lub późniejszych, docelowych robót drogowych. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Były Sołtys 08.08.2022 21:15
A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama