Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rejowiec Fabryczny. Dworek zaprasza na spotkania z historią

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych SZANSA w Rejowcu Fabrycznym zaprasza mieszkańców i miłośników odkrywania przeszłości do udziału w  dyskusyjnych spotkaniach historycznych zatytułowanych „Historia Rejowca Fabrycznego historią rodzin pisana”. Spotkania odbywają się w ramach miejskich obchodów 60. rocznicy nadania Rejowcowi Fabrycznemu praw miejskich.
Rejowiec Fabryczny. Dworek zaprasza na spotkania z historią

Autor: Pixabay

Pierwsze z dwu zaplanowanych spotkań odbędzie się już jutro, 20 lipca o 18 i zostało zatytułowane O historii miasta i mieszkańców z  cementownią w tle. To spotkanie autorskie i promocja II wydania książki autorstwa Andrzeja Słowickiego, Żanetty Kiermacz-Modras i Wojciecha Modrasa zatytułowanej „Rejowiec Fabryczny – nieznane historie, zapomniani bohaterowie”. Książka została opublikowana w ramach programu Aktywna Lubelszczyzna 2021. 

Drugie spotkanie odbędzie się  22 lipca o 18 i będzie poświęcone Historii dworu Morawskich i  Kiwerskich we wspomnieniach Andrzeja Skorka.

Andrzej Skorek z Rejowcem Fabrycznym związany był do 1971 roku, ale nadal aktywnie działa na rzecz jego historii i kultury. Jest  pasjonatem, kolekcjonerem, teoretykiem filatelistyki, badaczem historii poczty w Polsce. Od lat gromadzi i spisuje wspomnienia członków rodziny i mieszkańców. Na tle wspomnień rodziny Skorków zaprezentowany zostanie ciekawy przekaz o życiu i pracy w dawnym dworze w Stajnem oraz zagadnienia związane z rozwojem miejscowości. Spotkaniu towarzyszyć będzie m.in. prezentacja unikalnych fotografii sprzed II wojny światowej ze zbiorów rodziny Kiwerskich. 

Oba spotkania odbędą się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury "Dworek" przy ul. Lubelskiej 24A w Rejowcu Fabrycznym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: historiaTreść komentarza: pierdzistołki od picia kawy i "spadaj na drzewo"Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:41Źródło komentarza: W budżetówce płacą więcej niż w firmach prywatnych. Tyle zarabiają PolacyAutor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama