Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:56
Reklama

Chełm. Warczące dary dla Ukrainy od niemieckich samorządowców

Niemieckie miasta Dortmund i Sindelfingen podarowały ukraińskiemu miastu Mikołajów samochody. Przekazanie odbyło się na stadionie miejskim w Chełmie.
Chełm. Warczące dary dla Ukrainy od niemieckich samorządowców

Dzisiaj po godzinie 11 niemieckie miasta Dortmund oraz Sindelfingen oficjalnie przekazały pojazdy dla ukraińskiego miasta Mikołajów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele niemieckich samorządów, jak i naszego miasta: wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik oraz dyrektor departamentu promocji, kultury i sportu Aneta Szostak. Na miejscu był również zastępca mera Mikołajowa, który odebrał pojazdy.

- Każde z miast posiada swoich przyjaciół. Nasza dwudziestoletnia przyjaźń w formie porozumienia zawartego z miastem Sindelfingen zaowocowała nie tylko wizytami, ale też pomocą wolontariuszy czy wieloma transportami z darami dla uchodźców z Ukrainy. Została też utworzona po stronie niemieckiej platforma, za pomocą której wymieniane są potrzeby, ale i możliwości udzielenia pomocy. Ponieważ Chełm leży pośrodku, pomiędzy Niemcami a Ukrainą, jesteśmy miastem, które łączy. Mieliśmy więc za zadanie zorganizowanie przyjęcia i przekazania tego podarunku od miasta Dortmund i Sindelfingen dla Mikołajowa - mówiła podczas spotkania Dorota Cieślik, wiceprezydent Chełma.

Dortmund przekazał sprzęt i pojazdy do budowy dróg. W tym tygodniu mają przyjechać dwie lawety z pojazdami oraz dwa wozy strażackie. 

Wszyscy zebrani zgodnie mówili, że taka pomoc nie jest czymś nadzwyczajnym. Sytuacja w Mikołajowie jest ciężka. Bombardowane są budynki cywilne. Jak przekazał zastępca mera Mikołajowa, Ukraińcy są wdzięczni za pomoc, tym bardziej że tamtejsze służby aktualnie dysponują jedynie połową pojazdów, ponieważ wiele z nich zostało zniszczonych. 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama