Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:21
Reklama

Nasze śpiewaczki docenione w Kazimierzu Dolnym! [ZDJĘCIA]

56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych przeszedł już do historii. Po raz kolejny na scenie spotkali się twórcy, którzy chcą poprzez muzykę i śpiew kultywować tradycje swoich przodków. Przedstawicielom powiatu chełmskiego nie udało się co prawda sięgnąć po najwyższe laury, ale zostali docenieni i w ogólnej klasyfikacji zajęli wysokie miejsca.
Nasze śpiewaczki docenione w Kazimierzu Dolnym! [ZDJĘCIA]
Autor: Powiat Chełmski

Kazimierska scena po raz kolejny zgromadziła bardzo utalentowanych twórców z całej Polski. W konkursie udział wzięło 27 kapel, 36 zespołów śpiewaczych, 17 instrumentalistów, 30 solistów śpiewaków oraz 26 grup w konkursie "Mistrz i Uczeń". Łącznie 650 artystów ludowych z 13 województw.

Zespoły i twórcy, którzy reprezentowali powiat chełmski, zaprezentowali bardzo dobry poziom, który został dostrzeżony. Zespół Kumowianki z Kumowa Majorackiego w gminie Leśniowice zdobył wyróżnienie. Trzecią nagrodę mają solistki: Halina Romanowska ze Żmudzi oraz Emilia Gryniuk z Sielca. Swoje umiejętności zaprezentowała na scenie również Maria Kociuba z Kolonii Liszno, która zaprezentowała się bardzo dobrze podczas całych eliminacji. 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama