Dubienka i Żmudź zmierzyły się w rywalizacji pożarniczej

Druhowie i druhny z zastępów OSP mieli okazję, by porównać poziom swojego wyszkolenia podczas ostatnich zawodów sportowo-pożarniczych, jakie miały miejsce nad zalewem Starosiele w gminie Dubienka. Rywalizacja była zacięta, ale udało się wyłonić najlepsze zespoły.

Autor: UG Dubienka

Gminne zawody sportowo-pożarnicze cieszą się dużą popularnością i zawsze przyciągają rzeszę obserwatorów. Nie inaczej było tym razem, kiedy podczas wspólnych zawodów stanęły naprzeciwko siebie zespoły pożarnicze OSP z terenów Żmudź i Dubienka. Strażacy mieli okazję dowieść, ile są warci w dwu klasycznych konkurencjach - ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej. Znamy wyniki tej rywalizacji.

Końcowa tabela w przypadku gminy Dubienka przedstawia się następująco:

W kategorii ćwiczenia bojowe 1. miejsce zajęła ekipa z Siedliszcza. Druga lokata przypadła w udziale zawodnikom ze Skryhiczyna. 3. miejsce zajęła Uchańka. Na ostatnim, 4. miejscu uplasowała się grupa z Dubienki. Wśród kobiet w tej kategorii 1. miejsce zajęły panie z Dubienki.

W kategorii sztafeta pożarnicza 1. miejsce zajęli strażacy z Siedliszcza. Tuż za nimi sklasyfikowani zostali druhowie ze Skryhiczyna. 3. miejsce na podium zajęli zawodnicy z Dubienki oraz 4. ekipa z Uchańki. Wśród kobiet w tej kategorii najlepsze okazały się panie z Dubienki.

W klasyfikacji generalnej najlepsza wśród ekip z terenu gminy Dubienka okazała się drużyna z Siedliszcza. 2. miejsce zajął Skryhiczyn, 3. przypadło drużynie z Uchańki a ostatnie przedstawicielom Dubienki.

Druhowie ze Żmudzi zostali natomiast ocenieni w następujący sposób:

W kategorii ćwiczeń bojowych 1. miejsce uzyskała drużyna ze Żmudzi, 2. miejsce zawodnicy z Leszczan, na 3. pozycji uplasowały się Wołkowiany oraz ostatnie miejsce zajął Dryszczów. Wśród kobiet najlepsze w tej kategorii okazały się panie ze Żmudzi.

W sztafecie pożarniczej wykazali się druhowie ze Żmudzi, którzy zdobyli pierwsze miejsce. Tuż za nimi uplasowały się Leszczany. 3. miejsce zajęły Wołkowiany. 4. i ostatnie miejsce zajął Dryszczów. Najlepiej w sztafecie wśród ekip kobiecych zaprezentowała się drużyna pań ze Żmudzi.

W klasyfikacji generalnej najlepsze miejsce wśród ekip z terenu gminy Żmudź zajęła Żmudź, 2. pozycję zajęły Leszczany, 3. miejsce przypadło Wołkowianom oraz na 4. miejscu znalazł się Dryszczów.

Podczas całych zawodów najlepiej w grupie pań zaprezentowała się ekipa ze Żmudzi.