Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Żmudź pięknieje, wójt Niezgoda może kontynuować prace

Według radnych gmina pięknieje, więc udzielenie wójt Edycie Niezgodzie wotum zaufania i absolutorium było tylko formalnością. Obie uchwały zostały zatwierdzone jednogłośnie.
Gmina Żmudź pięknieje, wójt Niezgoda może kontynuować prace
Autor: źródło: Gmina Żmudź

Przełom wiosny i lata to w samorządach czas podsumowań. Wójtowie i burmistrzowie składają raporty, a rady oceniają owoce ostatniego roku ich pracy. Okazuje się, że powodów do obaw nie ma wójt Edyta Niezgoda - jej działania są oceniane jako potrzebne i gospodarne. Sprawdziliśmy, na jakich pracach gospodarz gminy skupiła się w minionym roku.

Wójt postawiła na poprawę gminnej infrastruktury i remonty miejsc, z którym mieszkańcy korzystają najczęściej. Powstała m.in. altana w Dryszczowie, nowy dach zyskała również znajdująca się tam remiza. Z nowych świetlic może cieszyć się m.in. Klesztów, Ksawerów, Maziarnia, Stanisławów, Wołkowiany czy Pobołowice (na terenie wokół tej świetlicy zostaną również wysiane zioła do projektu "Zioło ma moc"). 

Władze starają się systematycznie, na miarę warunków i możliwości, poprawiać stan gminnych dróg. W 2021 roku udało się wyremontować drogę w Annopolu, Kazimierówce, Leszczanach, Maziarni, Wołkowianach oraz Wólce Leszczańskiej. Trwają prace związane z kanalizacją na ul. Brzozowej w Żmudzi. Wobec nadchodzącego sezonu letniego nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że amatorzy odpoczynku na plaży i w wodzie będą mogli korzystać z nowego pomostu, jaki powstał na zalewie Dębowy Las. Plaża zyskała ponadto nową warstwę piasku, a wyposażenie obiektu poszerzyło się o kilka przydatnych sprzętów ratunkowych. 

Z dużym entuzjazmem zostały również przyjęte lampy solarne, jakie oświetlają już Wołkowiany. Świecą zazwyczaj dłużej, niż te zasilane przez sieć gminną, więc mieszkańcy miejscowości mogą się przemieszczać w bezpieczny sposób nawet w późnych godzinach wieczornych i w nocy. 

Zarówno raport o stanie gminy, jak i raport z wykonania budżetu zostały zaopiniowane pozytywnie i obecni na sesji radni głosowali jednogłośnie za tym, aby wójt Niezgoda mogła kontynuować swoją misję. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Monia 22.06.2022 22:54
To prawda Żmudź wygląda ładnie, zadbanie, czysto. Tylko kto wpadł na pomysł żeby w samym centrum przy osrodku kultury zrobić auto szrot ze zdezelowanymi samochodami strażackimi? Strasznie to szpeci...

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama