Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Songo podbiło Opolszczyznę. Taekwondziści wrócili z ponad 30 medalami

To rezultat, jaki wychowankowie krasnostawskiego UKS Songo osiągnęli podczas Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny, które odbyły się w Chróścinie. Wzięło w nich udział ok. 150 osób, które rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach. Tym bardzo udanym występem podopieczni Katarzyny Kornickiej zakończyli sezon.

Osiem krążków juniorzy Songo zgarnęli w dwuboju technicznym oraz walkach. Świetnie poszło Bartłomiejowi Kowalczykowi, który dzięki zdobyciu złotego i srebrnego medalu otrzymał tytuł mistrza województwa opolskiego. Do tego brąz i złoto dołożył jeszcze Karol Kornicki. Dobrze w tej kategorii spisały się też dziewczęta. Drugie miejsce wywalczyła Julia Świstowska (złoto i brąz), a trzecie Amelia Banaszkiewicz (dwa srebra).

Kolejnych siedem krążków zawodnicy Songo dołożyli w dwuboju, walkach oraz walkach soft-kick kadetów. Debiutujące w tej kategorii Anatola Janeczek i Izabela Kozłowska zdobyły odpowiednio brąz i srebro. Następne srebrne medale to zasługa Oliwiera Muszyńskiego i Marcela Weremczuka, a brązowe: Kacpra Kozłowskiego, Wojciecha Kowalczyka i ponownie Marcela Weremczuka.

Młodzicy rywalizowali natomiast w dwuboju i walkach soft-kick. Tutaj dwa srebrne krążki zdobył Franciszek Żuławski, dwa brązowe Maciej Koźlik i jeszcze jeden brązowy Cezary Skubisz. Ostatnia kategoria była skierowana do dzieci, które mierzył się w dwóch konkurencjach technicznych i walkach soft-kick. Reprezentanci UKS Songo zdobyli w niej aż 12 medali. Sara Spataru zgarnęła trzy (srebrny i dwa brązowe), a po dwa dołożyli jeszcze Maja Spataru (srebro i brąz) oraz Wojciech Muszyński (złoto i srebro). Ponadto złoto wywalczył Michał Żurek, a brąz Oliwier Igliniec, Hanna Antończak, Filip Lewandowski i Jakub Lewandowski.

- To już kolejny bardzo dobry występ po Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich, skąd nasi zawodnicy przywieźli 12 medali – mówi Katarzyna Kornicka, trener UKS Songo. - Teraz czas na odpoczynek i wakacje, po których zregenerowani rozpoczniemy następny sezon.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama